Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lencsefőzeléket hogy kell...

Lencsefőzeléket hogy kell elkészíteni?

Figyelt kérdés
500g lencsém van! A hagymát mikor teszem bele? És simán csak habarással elég ugye??? köszönöm.
2011. júl. 26. 07:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

a megmosott lencsét fölteszed hideg vízben egy-két babérlevéllel.egy fej apróra vágott hagymát is tehetsz bele.ha felforrt megsózod, és lassú tűzön puhára főzöd.

utána lehet tejfölös-lisztes habarással sűríteni, de én rendes, halvány paprikás rántással szoktam.

egy kis cukor, ecet vagy mustár adja meg a pikáns ízét.

szóval habarni és berántani is lehet, amelyik szimpatikusabb Neked.

2011. júl. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

úgy is lehet, hogy a hagymát a rántás előtt megdinsztelik,de látom, hogy Te az egyszerűbbet szeretnéd.

akkor, ahogy fent írtam, és, ha nem akarsz lisztet, csak tejföllel is lehet habarni.

a tejfölt keverd egy egy tálkában, vegyél ki keveset a lencséből, apránként, és keverd ki a tejföllel, hogy az ne legyen hideg.ezután hozzáadhatod a főzelékhez.

csak egyet kell pöfögnie és kész is.

2011. júl. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*egy tálkában...
2011. júl. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én beszoktam áztatni, akár előző este már. hagymát megdinsztelem pici olajon, majd pirospaprikát szórok rá. erre mehet a megmosott lencse, majd felönteni vízzel, hogy jól ellepje. Megsózom, és addig főzöm, míg megpuhul. Majd csinálok rántást, és berántom. Ha nem elég sűrű, akkor habarom is. Ezen felül mi sok tejföllel szeretjük.
2011. júl. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én szándékosan nem írtam, hogy én is előző este beáztatom, mert régebben, ha leírtam, hogyan csinálom, sorba jöttek

a válaszok , hogy "a lencsét NEM KELL beáztatni".gondolom akkor anélkül is lehet, én ebből nem csinálok kérdést,én továbbra beáztatom::::)))

2011. júl. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előző este beáztatod, hagymát pirítasz olajon, beleöntöd a lencsét, vizet öntesz hozzá, teszel bele sót és babérlevelet. Ha megpuhult, kiveszel valamennyit egy másik tálba, összeturmixolod botmixerrel, és visszaöntöd a többihez.
2011. júl. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
jaj most csináltam 3főre abból egy gyerek 250g-ból még sosem csináltam hát egy szakasz katonának is elég lett volna 3napig ettük úgyhogy azt számold hogy 1marék 1ember most már én is tudom.
2011. júl. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én 4 felnőtt egy óvodásnak főzök fél kilót és elfogy. senki sem kövér:))
2011. júl. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nálunk is elfogy álltalában a fél kiló egy nap!3felnőt és két gyerek. köszönöm.
2011. júl. 26. 09:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Én az elején felteszem főni a hüvelyeseket. Mivel rántással dolgozok, ezért feleslegesnek tartok elején dinsztelni. Illetve a rántáshoz igazi hagymadinsztelés helyett hagymakrémet használok, de ez csak a saját szeszélyem. Főzés közben ízesítem Vegetával, sóval, cukorral, borssal. Ha megpuhul, akkor barna liszttel és paprikásan készítek rántást. A rántást szitával kevergetem be a lébe, illetve kis tejszínt csorgatok hozzá és attól krémessé válik.

Egyébként hiába használok tejszínt, a habarás nem a barátom. Amelyik főzit illik tejföllel enni, ott tálalásnál kerül bele.


34/F

2022. dec. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!