Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik az 5 legnevesebb...

Melyik az 5 legnevesebb szakácskönyv-klasszikus?

Figyelt kérdés

2017. máj. 25. 01:51
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Én 1et ismerek amit minden felmenőm klasszikusként emleget és ez a Horváth Ilona könyv (nálunk mindenkinek van a családban aki külön költözött már)
2017. máj. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Horváth Ilona

Ínyesmester nagy szakácskönyve

Vilma néni szakácskönyve( az eredeti)

Kövi Pál: Erdélyi konyha

Vízvári Mariska szakácskönyve

2017. máj. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Trafó1 ***** válasza:
100%
Nem lehet ötre szűkíteni, nekem lassan 100 db van főleg régiek reprintjei, van Pesti, Szegedi, erdélyi is amik híresen jók, van amely nevekhez kötődik, van amiből tanítottak és máig alkalmazzák, vannak tájegységenkéntiek, vagy éppen a történelmi magyar országról, azt hiszem a wikin olvastam egy cikket ami megpróbálta rendszerezni a magyar szakács könyveket de nem emlékszem a címére.
2017. máj. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Horváth Ilona

Pelle Józsefné

Kiskatóka szakácskönyve

Nagyi szakácskönyve

2017. máj. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Larousse gasztronómiai enciklopédia

Konyhatechnológiai kalauz – A főzés tudománya

Heston Blumenthal otthon

Yotam Ottolenghi, Sami Tamimi: Jeruzsálem

2017. máj. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
a 99 recept könyvsorozat, Budai
2017. máj. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Ha magyar viszonylatban beszélünk, akkor ha már ilyen nevek is felmerültek, akkor mindenképpen említésre méltó Venesz József - Túrós Emil "szakácskönyve" hiszen anno ők tették átláthatóvá a különböző módozatokat, ők rendszerezték, a külföldről átvett recepteket sok csiszolgatás után átültették a magyar gasztronómiába.

Rengeteg igazán nagy nevű régi szakmai nagyság tanult ebből, és azután is nagyon sok más szakácskönyvnek is ez adta az alapját.

2017. máj. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

...ja, és ha klasszikusról beszélünk, akkor magyar viszonylatban a Venesz - Túrós abszolút dobogós, hiszen a szó szoros értelmében vett klasszikus, se előtte, se utána nem született ilyen átfogó profi, kipróbált.

(Ha utána volt is átdolgozás, kiegészítés, akkor is ez a könyv az alapja, pl az anyaghányadok 90%-ának)

2017. máj. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ki az a nem normalis aki lepontoz mindent?
2017. máj. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!