Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A sült krumplit sok vagy...

A sült krumplit sok vagy kevés olajjal célszerű sütni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Bilimész vagyok és azért írok ki kérdést ugyanis a családomnak most akarok sütni sült krumplit! Általában sok olajjal vagy kevés olajjal célszerű sütni? És kb hány percig kell? A válaszokat előre is köszönöm! Sziasztok!

2017. jún. 14. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Bő olajban kell sütni a krumplit. A megtisztított hasábokra vagy kockára vágott krumplit konyharuhával szárítsd meg, hogy ne legyen vizes.

Utána kedd el a sütést, addig süsd, míg szép piros nem lesz. nem tudom hány perc, lehet látni, amikor már kész, és meg is lehet egyet kóstolni.

2017. jún. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Folytatás... , ha kész szűrőlapáttal szedd ki konyhai papírtörlőre, hogy felszívja a felesleges olajat.
2017. jún. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Még egy tipp: ha a leszárított krumplit egy megfelelő mérető mikrózható tálba teszed, és kb 10 percig maxon mikrózod, sokkal hamarabb megsül az olajban.

belül krémesen puha, kívül ropogós.6 db nagyobb krumpliból szoktam egy nagy serpenyőnyi krumplit kisütni.

2017. jún. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Ha nincs elég olaj alatta akkor nincs is miben megsülnie. Azt meg hogy hány perc...nem lehet megjósolni, krumplitól is függ. Most ha idei újkrumpli akkor elég neki max. 10 perc.
2017. jún. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%
Keves olajban csak leragad, szetesik, fo. Bo olajban fog rendes sultkrumplid lenni.
2017. jún. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!