Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha porállagú élesztőm van...

Ha porállagú élesztőm van hogy csináljak pogácsa tésztát? Esetleg vmi jó recept?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A por élesztőt is felfuttatod langyos cukros tejben. Egyébként ugyanúgy kell csinálni, mint a hagyományos élesztővel, nem kell hozzá különleges recept.

2010. máj. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10éve csak porélesztőt használok,egyszerű,mindent bele kell tenni a mit a recept ír a kelesztéshez/pl.1dl.tej,1kanál cukor/a tésztába,mielőtt hozzálátsz a liszttel keverd el az élesztőt,és bele a többi,semmi extra:)bármilyen recepthez jó!
2010. máj. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi, csak félek ettől a felfuttatástól h elrontok vmit emrt most csinálok először:D
2010. máj. 19. 13:37
 4/7 anonim ***** válasza:
"10éve használom" vagyok! Ne futtasd!!! Felesleges,én sose futtatom és gyönyörű kalácsokat,pogácsákat sütök!!! A "nagyi"receptjeit is így használom:)
2010. máj. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor leírnád, h h csinálod pontosan?Bocsi h tőled kérdezek :S
2010. máj. 19. 13:42
 6/7 anonim ***** válasza:
A felfuttatásnál azt a nedvességet meg tápanyagot adjuk vissza hozzá amit a szárítással elvontak. Azért mondják felfuttatásnak mert a langyos cukros tejtől életrekelnek a gombák és elkezdenek széndioxidot termelni amitől felbuborékosodik. Még a nem szárítottat is felfuttatják.
2010. máj. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én vagyok az ellenpélda, kétszer csináltam pogácsát szárított élesztővel, egyszer simán beleszórtam, egyszer tejben fölfuttattam. mind a kétszer olyan kemény lett a pogácsa, hogy még a kutya is vicsorgott rá:)

egyszerűen a mumusom a pogácsa.

2010. máj. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!