Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Műanyag zacskós gyors rizs...

Műanyag zacskós gyors rizs egészségtelen?

Figyelt kérdés

Főzés alatt kioldódnak a tasakból egészségre káros anyagok?

Merthogy műanyag...



2017. jún. 20. 14:36
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:
Vicces...:XD :/
2017. jún. 20. 16:43
 22/55 anonim ***** válasza:
27%
Én sem bízok a műanyagban faló főzésben, sütésben (lást sütő tasakok).
2017. jún. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:

22-es!

Köszönöm a válasz!

Akkor szerinted sem egészséges megfőzni a műanyag tasakos rizst műanyag tasakban? :)

2017. jún. 20. 16:57
 24/55 anonim ***** válasza:
26%

Az emészthető bél, az valódi bél. Nincs ehető műbél!!!

Szerintem igen is oldódnak ki molekulák a műanyagból hosszú tárolási idő alatt, miért van az, hogy pl. a pálinkát, házi bort nem ajánlják hosszú ideig műanyagban tárolni, holott a pálinka ítéletnapig is megőrzi a minőségét.

A "szigorú" szabályokról meg annyit, hogy mivel a műanyag zacskós őrület viszonylag új találmány, nincs róla hosszú távú tapasztalat, hogy mennyire káros, ezért most még bátran kijelentik, hogy nem káros. Ugyanígy káros az alufólia is, ezért én kerülném ezek használatát.

Az sem véletlen, hogy a friss élelmiszerek is gyorsabban megromlanak műanyag csomagolásban hűtőben. Én úgy vagyok vele, hogy a műanyag az műanyag, és semmi keresnivalója a főzőedényben. Az első válaszolót viszont szerintem is félre értetted. Legutóbb Németországban csak gyorsrizst kaptam a boltban, és én is kibontottam és hagyományosan főztem meg. Ugyanolyan jó lett.

2017. jún. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:

24-es, köszönöm!

Végre valaki komolyan is vette a kérdést!

1-essel nem vitatkoztam, csak nem a kérdésemre válaszolt.

2017. jún. 20. 17:08
 26/55 anonim ***** válasza:
54%
22 és 24 voltam. Még annyit, hogy a műanyag olvadáspontja 120-tól akár 220-ig terjed, (a víz forráspontja 100) de ez függ műanyag fajtától. Gondolom, hogy nem a legalacsonyabb hőfokon olvadós fajtából készítik ezeket a tasakokat, de én akkor sem bízok benne, és szerintem oldódhat ki belőle molekula. Nincs rá bizonyíték, hogy hosszú távon mennyire káros. Semmi nem az kis mértékben, de mennyi mindenre mondjuk, hogy kismértékben ez sem káros, meg amaz sem, aztán felhalmozzuk ezeket a kismértékben káros dolgokat, amiből lesz egy jó nagy káros életmód, mert mindenből csak egy picit. Hát én kerülöm ahol tudom és zománcos lábosban főzök.
2017. jún. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 A kérdező kommentje:
Hát igen, az "emészthető" műbél érdekes lenne, ha lenne...
2017. jún. 20. 17:10
 28/55 anonim ***** válasza:
Az emészthetö "mübél" igenis létezik, zselatinból készül és ezért minden további nélkül megemészthetö, semmi köze az "igazi" müanyagokhoz.
2017. jún. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:
De a rizs tasakja hogyan lehet térmészetes anyagból?
2017. jún. 20. 19:16
 30/55 anonim ***** válasza:

Na jó, erről nem hallottam még, biztos van ilyen, de most már csak azért is hadd kötekedjek kicsit:

Nálam különbség van az emészthető és az ehető között :-D

2017. jún. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!