Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kánikulában ti milyen ételeket...

Kánikulában ti milyen ételeket szerettek enni, készíteni?

Figyelt kérdés
2017. jún. 25. 15:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%

Palacsintát, gőzgombócot, lángost, sült krumplit, sült húst.

Télen meg hidegtálat és veszem a konzerv kajákat.

2017. jún. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Napkozben hideget. Gyumolcsok, szendvicsek. Este meg grillezunk.
2017. jún. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor is nagyon szeretem a forró ételeket, főleg egytálételeket pl. zöldségraguk, rizottók, zöldségtokányok, penne/cannelloni/lasagne, pörköltfélék stb.


Amit jóval kevésbé kívánok ilyenkor mint hidegebb időben azok a cukros dolgok, sütemények, nassolnivalók. Télen simán sütök minden hétvégén egy tortát, nyáron nagyon ritkán maximum valami mascarponés-gyümölcsöset.

2017. jún. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Enni ugyanazt, amit máskor. Bár ilyenkor a levest inkább kihagyom (ha meleg).

főzni viszont no way...így is 30 fok van a lakásban.

2017. jún. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én pont levespárti vagyok, a sós lé jól esik a nagy melegben, sok zöldséggel, ásványi sók, anyagok pótlására is jó.


Sok gyümölcs és nyers zöldség, hideg túrókrém, sajtok, tojás jól esik ilyenkor is.

2017. jún. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte semmit nem bírok enni... fagyi, üres zsemle, gyümölcs.
2017. jún. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Könnyített "üzemmódra " kapcsolva, sütő kiiktatva, általában olyan gyors ételeket készítek, amik hidegen is fogyaszthatóak.Gyümölcslevesek,hirtelen sült pár szelet hús, sok-sok saláta, tésztasaláta, gyümölcssaláta,sajtsaláta/sajttál bazsalikomos paradicsommal, olivabogyóval.

Hidegszendvicsek avokádó vagy padlizsánkrémmel, körözöttel töltött paprika, fűszeres túrókrémek, sok kefír, joghurt, gyümölcsturmixok, fagyi.

2017. jún. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%

Pont olyanokat eszem, mint máskor, persze több gyümölcs és szezonális zöldség fogy, plusz több jégkrém és sör is. A jégkrémem ugyanúgy tojásból van, mint a téli ételeim zöme, így összetételben az sem jelent változást.

Folyadékigényem nagyobb, de ennek nem kell az ételben megjelennie.

2017. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan elkészíthető ételek kerülnek ilyenkor az asztalra, hogy a főzés során ne melegedjen a lakás.

Hidegen készíthető levesek, könnyű, rántás nélküli főzelékek, frissen sültek, saláták.

2017. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

- leves, leves, leves - gyakorlatilag egész nyáron képes lennék azon élni

- vagy valami párolt-grillzöldség

- sok gyümölcs

- fagyi-jégkrém

2017. jún. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!