Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sertéstarját lehet csak...

Sertéstarját lehet csak mediumra sütni amolyan steak-ként?

Figyelt kérdés

Tudom hogy steak nem disznóból kéne hogy legyen, de sertéstarját sütök épp steak-ként és felmerült bennem hogy disznót is lehet mediumra sütni? Nem lehet tőle semmi bajom, ugye?

Azt tudom hogy szárnyasoknál nem lehet szórakozni azzal hogy nincs teljesen átsülve, de disznónál mi a helyzet?



2017. júl. 2. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Disznòt is csak teljesen àtsütve szabad fogyasztani!
2017. júl. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Így igaz, csak jól átsütve lehet fogyasztani. Vannak flekkensütési módok persze, de akkor is teljesen átsül a hús. A tarja pedig elég vastag hús (legalábbis úgy finom )
2017. júl. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

NEM!


A disznó botulizmust okozhat, ha nincs teljesen átsütve.

Ezért nem tudod steak-ként sütni.


Botulizmus: idegméreg az okozója, bele is halhatsz.

2017. júl. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Botulizmus mellett jó kis orbáncot is össze lehet hozni.

Abba mondjuk nem halsz bele... ha időben levágják a lábad. :)

2017. júl. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
(mellesleg meg lehet sütni steak-ként, mivel a steak egyáltalán nem azt jelenti, hogy ne lenne átsülve. Átsült steak-ként lehet megsütni. :))
2017. júl. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

Nem lehet.

Már az előző kérdésnél is bicskanyitogató volt a sertéstarja steak.

A SERTÉSTARJA NEM STEAK, NEM IS LEHET STEAKKÉNT SÜTNI.

2017. júl. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Én is csak azt tudom írni, mint az előzőek. Sertést csak jól megfőzve, megsütve szabad enni, az említett betegségeken kívül féreg is lehet a húsban. Nem hiába nem szabad állatnak sem adni nyersen!

Persze meg lehet sütni mediumra, csak úgy ne edd meg! Süsd szépen tovább még egy darabig!

2017. júl. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

6-os, ne akarjál már olyanba beleszólni, amihez hülye vagy!

A steak egy bizonyos eljárással készült hús étel (szeletelés, hőközlés) nem konkrét étel, és még kevésbé konkrét alapanyag.


Úgyhogy 5-ször ekkora betűkkel is kiírhatod, attól még egy tarját is el lehet készíteni steak-ként.

Ülsz?

Mert ha nem, inkább ülje le, mielőtt sztrókot kapsz!

Még szárnyasból is lehet steak-ot készíteni! :D

Mik vannak, mi?!

2017. júl. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha a maghérséklet eléri a 60 Celsiust semmi bajod nem lesz tőle, sertésszüzet se sütjük "jól átsültre" ;)
2017. júl. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenki.

Már a kérdésben is írtam hogy tudom sertés nem steak. De az eljárás miatt írtam steaket, forró serpenyőben percenkénti forgatással sütöttem mint a steak-et kell..


Olyan 95%osan lett megsütve, szóval nem igazán medium volt.. De nem volt teljesen átsülve. De már 3 óra eltelt mióta megettem és semmi bajom.


De akkor ezentúl jobban ügyelek rá hogy teljesen át legyen sütve.

Amúgy 9 percig volt a serpenyőben, percenkénti forgatással, kakukkfű+fokhagymával. Szóval az eljárás steak sütés volt ;-)

2017. júl. 2. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!