Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zöldbab főzelék nagymama módra?

Zöldbab főzelék nagymama módra?

Figyelt kérdés
2017. júl. 13. 21:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Zöldbab főzit enne a 92 éves drága nagyi,ő már nem tud főzni, a menzai szerinte nem finom. Hogy készítsem el neki, hogy olyan régimódi ízvilágú legyen?
2017. júl. 13. 21:18
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Kérdezd meg, hogy ő hogyan főzte? vagy nézd meg egy régi szakácskönyvben. Pl. Horváth Ilona, Vízvári Mariska, Vilma néni könyveiben.
2017. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is kérdezd meg, ő hogy csinálta régen, mert pl az én nagymamáméknál krumplit is raktak bele..és fel volt háborodva a papa, amikor a mama egyszer nem rakott...mert szerinte abba kötelező.
2017. júl. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A régiek szinte mindig kevés pirospaprikás-fokhagymás rántással készítették. Pici cukor, pici ecet, ami kissé pikánssá tette. Végén a tetejét megszórták frissenvágott petrezselyemzölddel.Tejföl opcionális volt, volt aki tett a sajátjába, volt, aki nem.

Az én nagymamám és anyum is így csinálta, és jómagam is követem ezt a módszert.

2017. júl. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
83 éves vagyok. De soha nem teszek ecetet, cukrot,petrezselymet a zölbabfőzelékbe. Tejfölt viszont igen. Ahány ház, annyi szokás.
2017. júl. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Való igaz, ahány ház annyi szokás :) De remélem nem baj, hogy leírtam, hogy csinálta az én nagyanyám,anyám, és én...

Örülök, hogy Ön tejfölösen szereti, és további jó egészséget:)

2017. júl. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Az én mamikám is cukrosan csinálta... de jó is volt :)
2017. júl. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Az 5/7-es , 58 %-os, kb úgy 83 éves, mint, ahogy Kiszel Tünde 38 éves...Messziről jött ember, azt mond, amit akar.

Kíváncsi lennék, hogy a 83 éves "mami" hogy regisztrált a Gyk-ra...

A kérdezőnek: a menzás élmény sem jellemző a nagymamára,(honnét is tudná ) valszeg valami előfizetéses, vagy ételfutáros dobozos ételt kap, ami persze, hogy nem hasonlít egy házi zöldbabfőzelékre.

Ezeket lisztes-vizes,- némi tejfölös- habarással besűrítik hatalmas kondérokban, se színe, se íze, ezért is nem ízlik szegénynek.

2017. júl. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
### 5/8-as, 11.15 H.
2017. júl. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
34%

8as, miért ne internetezhetne valaki 83 évesen?

kíváncsi vagy, hogy regisztrált, miért, van felső korhatár? amúgy, kapaszkodj meg: segíthetett neki unoka, dédunoka is.


mellesleg ismerek (na jó, nem ismerem, csak hallottam róla - ismerősöm otthoni szomszédja), aki 80on felüli regisztrált társkeresőre (megkérte a szomszédot, hogy segítsen), és talált is valakit...

2017. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!