Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miket lehet? Érdekelne más...

Miket lehet? Érdekelne más véleménye, szokása. A többi lent

Figyelt kérdés
Van itthon kis kolbász, vörös hagyma, tök , répa , zöldség. Ebből lehet valami újat ?
2017. júl. 31. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Újat?
2017. júl. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Töltött tök: kellene még hozzá rizs, + egy kis tejföl

Ha fehér tök: hosszában ketté vágod, közepét kikaparod, a két végét, ahol olyan vastagabb, egy pillanatra forrásban levő vízbe mártod, ettől átpuhul.

Töltelék: kolbász apróra darabolod, vagy csak símán vékony karikára szeled. Dinsztelt hagymán átforgatod, főtt rizst kavarsz hozzá (só, bors is kell!), ez a töltelék a félbevágott tökbe.

Tepsi/jénai alját tejföllel kikened, ráülteted a tököt, a tetejére ismét tejföl, és kis időre bedugod a sütőbe.

Ha van egy sajt, azt is tehetsz a tetejére. Szoktam mellé egy kis karikára szelt sült krumplit is, akkor azt még úgy megsütve, az alsó sor tejfölbe rakom bele, egy kicsit összesül vele.

2017. júl. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rosszul tettem fel, úgy értette,hogy ezekből a fő alapanyagokból, mit lehet. Lehet,hogy ami nektek megszokott, felénk nem szokás. Bízom benne,hogy így már érthetőbb Elnézést a bénaságomért de a baba miatt nem alszom rendesen napok óta. nem úgy fog az agyam. A férjem tök fasírtot szeretne , de azt én már unom. nem csinálni enni . Hát ha írtok olyan ötletet amit még nem csináltam. Utólag is elnézést a helytelen fogalmazásét.
2017. júl. 31. 10:16
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

- Készíthetsz tökpörköltet is, főtt tészta/rizs köret jó

- Répa-zöldségből hamis vadas mártás főtt tésztára köretnek (= hús helyett leves kockával)

2017. júl. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2017. júl. 31. 10:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én receptemhez paradicsom is kellene még, meg egy kis reszelt sajt.

Rakott tök (cukkiniből és patiszonból is készíthető)


A tököt meghámozom, kimagozom és 1 cm-es szeletekre vágva lesózom. Egy fél órát állni hagyom, majd lisztbe mártva kevés olajban mindkét oldalát elősütöm. Egy tepsibe szépen egymás mellé rakosgatom, vékony szeletekre vágott vöröshagymát teszek rá, aztán jöhet néhány karika kolbász ujjabb réteg elősütött tök, vöröshagyma szeletek, pár gerezd fokhagyma apróra vágva. A tetejére karikára vágott paradicsomot teszek kissé megsózzom és Sütőben addig sütöm amíg a paradicsom a tetején elkezd összeesni. Ekkor szórom rá a reszelt sajtot visszatolom a sütőbe és addig sütöm amíg a sajt megolvad, és elkezd pirulni.

Sajnos az előnyük ész nem lehet megúszni a tök magas víztartalma miatt, de megéri elkészíteni , mert nagyon finom. Párolt rizzsel szoktam tálalni. De langyosan egy szelet kenyérrel tökéletes vacsora,

2017. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Reszelt tökből, répából, kis reszelt hagymából 1 tojással és liszttel csinálhatsz tócsnit/lepcsánkát. ha 1-2 szem krumpli is kerülne bele igazi finomság lenne. Fűszereket is használhatsz bátran.

Amikor a kis lepénykéket beleszaggatod a forró olajba, akkor mindegyikre tegyél egy karika kolbászt is. Kissé nyomd bele a villával, így benne is marad.

Friss salátával tökéletes ebéd lehetne.

2017. júl. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az elősütést nem lehet megúszni
2017. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!