Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdőként hogyan álljak neki...

Kezdőként hogyan álljak neki a súlyzós edzésnek? Tapasztaltak véleménye érdekelne. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Először is, lehet, hogy rossz kategóriába írtam, mert nem testépítéssel szeretnék foglalkozni, csak súlyzós edzést végezni.


Szeretnék elkezdeni kondi terembe járni, mert bár vékony vagyok, de alaktalan, amolyan skinny fat. Én heti három teljes testes edzésre gondoltam, de javítsatok ki, ha rossz ötlet.

Mekkora súlyokkal érdemes kezdenem? Például a súllyal való guggolásnál. Vagy ez teljesen az adott géptől/gyakorlattól függ? És mikor kell növelni és mennyivel? És hogy van ez a sorozatos, ismétléses dolog, mert nem egészen tiszta.

Egyébként 156 cm vagyok, 44 kg és lány. :)

Előre is köszönöm a segítséget.



2017. jún. 28. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

"Szeretnék elkezdeni kondi terembe járni, mert bár vékony vagyok, de alaktalan, amolyan skinny fat. "

Tehát testet akarsz építeni:)


Heti 3 teljes test, alapgyakorlatokkal. Meg kell tanulni a helyes kivitelezést, ez nagyon fontos. Kaja + alvás is legyen meg.

Az elején ne foglalkozz a súllyal. Persze ne 1 kilóval nyomj fekve. Magadnak kell kitapasztalni, hogy mennyit bírsz


Bemelegítés, nyújtás is szükséges, védjük az ízületeinket

2017. jún. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első két három edzésnél én javaslom, hogy óvatosan a súlyokkal. Relatíve könnyű súlynál is hamar jön a bezsibbadás az elején, ne csinálj túl sok ismétlést. Óriási izomlázat szerintem célszerű elkerülni
2017. jún. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Cortez70 ***** válasza:

Heti 3 teljes testes edzés legyen. Pl : guggolás, fekvenyomás, evezés rúddal vagy egykezessel, vállból nyomás, bicepsz állva rúddal vagy egykezesekkel, tricepszre csigás letolás vagy fekve homlokra engedés, hasprés, vádlizás.

Mindenből 3 sorozat, sorozatonként eleinte 10-12 ismétlés (később nagyobb súlyokkal 6-8 ismétlés sorozatonként) , akkora súlyokkal amivel az adott gyakorlat éppen megy szabályosan ilyen ismétlésszámmal. Ha könnyen megy majd ez az ismétlésszám, akkor emeled a súlyt.

2017. jún. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs pézed személyi edzőre, akkor keress szimpatikus teljes test edzésterveket neten. A legtöbb gyakorlatnak a helyes végrehajtása is fel van töltve leírással meg videóval is. Előzör semmiképp ne akard a világot megváltani, a gyakorlatok hrlyes kivitelezését kell megtanulnod kis súlyokkal. Ha eddig semmot nem sportoltál,azt is meg fogod érezni. A hasizmodat edzheted akár naponta, a hátad se hanyagold, és lábnál pedig a helyesen kivitelezett guggolás, kitörés és lábtolás legyen az alap. Ezek kezdetben vagy súly nélkül, vagy kis sulyokkal, hogy amíg br nem gyakorlod a mozdulatokat, le ne sérülj. Ha valami nem tiszta, akkor kérdezhetsz a teremben lévő emberektől nyugodtan. Az edzőtermi etikettre figyelj: köszöbés, törölköző használata, zárt cipő, eszközök helyére pakolása...

Az étkezés szintén nagyon fontos, de erről most nem írok. Vagy informálódsz neten, vagy egyszerűbb, ha letöltö a sárga kapszula c. könyvet elektronikusan. A leglényegesebb infók benne vannak, full hozzá nem értők számára töjéletes (a stílusa olyan, amilyen, nem az a lényeg).

2017. júl. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!