Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha házilag szeretnék tortát...

Ha házilag szeretnék tortát készíteni, úgy kb hány forintból jövök ki?

Figyelt kérdés

Most sütnék először tortát, párom szülinapjára.

Úgy átlagosan kb mennyibe kerülne az alapanyag, ami kell hozzá?


Köszönöm a segítséget!



2017. júl. 31. 12:05
1 2
 11/16 anonim válasza:
41%
Nem tudom neked mennyi érzelem van a tortádba de én úgyanúgy hálás vagyok az anyukámnak mint amikkor megsüti vagy megveszi. Az összetevőket bármikkor elkérheted a cukrásztol (ha nem tudtad volna). Ki tudja mi van abban a lisztbe meg tojásba amit boltba veszel:D.
2017. júl. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Erősen tortafüggő, én apró tortákat készítwek a minisütőmben 2 embernek, az tuti nincs 1000 sem, rendes méretben duplája lenne (nem számoltam utána, de ilyesmi lehet). Viszont nincs benne cukor, glutén, laktóz, ketreces tojás ésatöbbi s ez van, akinek fontos. A cukrászdai tortákat nem tudom megenni, gyerekkoromban sikerült, de anyámé nagyságrendekkel jobb volt. Van, akinek ez sokat számít.

Persze, hogy ott van a munkaidőnk, ezt mindenki tudja s mérlegeli, megéri-e (mivel én egyszerű piskótát sütök s rá valami krém, szép úgyse lesz, nem sok perc melóm van vele- egy igazi, szép, dekorált torta pár nagyságrenddel több idő s ügyességet is igényel, de van, aki élvezi a dolgot).


Áram? Az a 20-50 forint igazán nem számít a torta bekerülési költségében, azt hiszem.


De a költség nagyon szór, lehet, hogy rengeteg kiváló minőségű kakaópor és csoki van benne vagy sok mandula... S vannak kisebb-nagyobb torták is, gondolom, egy tipikus méretről van szó.

2017. júl. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
54%

"Nem tudom neked mennyi érzelem van a tortádba de én úgyanúgy hálás vagyok az anyukámnak mint amikkor megsüti vagy megveszi."

Az én gyerekeim meg képesek értékelni a belefektetett munkámat is.:-)

"Az összetevőket bármikkor elkérheted a cukrásztol (ha nem tudtad volna)."

Persze, kiscsibém. És fel is fogja sorolni az összeset, plusz jegyzőkönyvet nyújt át arról, hogy pontosan mikor készült, mikor és mennyi időre szakadt meg a hűtőlánc.:D

" Ki tudja mi van abban a lisztbe meg tojásba amit boltba veszel:D."

Jobban járnál, ha a nyelvtankönyvet forgatnád a nyári szünetben, és nem olyasmibe kotyognál bele, amiről amúgy fingod nincs.

2017. júl. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
71%

Az önköltségszámítás nem bonyolult dolog. Persze mindent nem lehet egyértelműen meghatározni, de az alapanyagot mindenképpen ki lehet számolni.

Ott kezdődik, hogy el kell dönteni milyen legyen az a bizonyos torta. akár többet is ki lehet számítani. kell a recept, amiben pontosan megvannak a hozzávalók.

A bolti árakat figyelembe véve, el is lehet kezdeni a számolgatást. Tojás, liszt, cukor, vaj, egyéb hozzávalók

és kb összeáll az alapanyagköltség.

ha gázsütőd van, akkor egy óra alatt kb 40 ft fogyasztása (ez igen precíz számítás a férjem részéről ), de a piskótához nem kell egy órát járatni.

tehát az energia ktg is megsaccolható.

Ammortizáció jelentéktelen, szóval elhanyagolható.

Az élőmunka kts- jelen esetben a saját munka- az, ami gyakorlatilag nem kézzelfogható ktg, pedig nem kevés, de az ember soha nem számolja, pedig sokat dolgozik otthon bármilyen sütéssel-főzéssel.

Legyen ez az "érzelmi faktor" nulla költséggel:)

Szóval összeadva a végeredményt azért képet kaphatunk a házilag készítettről és össze lehet vetni a cukrászdai árakkal.

Ott bizony egyéb költségek is rakódnak rá bőven, és nincs "érzelmi faktor".

2017. júl. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Úgy látszik nem sok közgazdasági érzékkel megáldott jóember van a lepontozók között.

Ők biztos biztos másképp tanulták (ha egyáltalán tanultak valamit )...

Pedig kiszámolni valaminek a bekerülési költségét egyszerű, mint a faék!

2017. aug. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként csokitortára gondoltam, de láttam neten nutella tortát és azt még szívesen elkészíteném.

Semmiképp nem venni szeretném, hanem saját kezűleg csinálni, hogy az én munkám legyen benne, ezt valamivel személyesebbnek gondolom.

2017. aug. 7. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!