Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell áfonyás pierogi-t...

Hogy kell áfonyás pierogi-t csinálni? Lenygelországban ettem, nagyon finom volt, de receptet sajnos nem találtam. :/

Figyelt kérdés

2017. aug. 13. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Még mielőtt valaki belinkelne pirog recepteket, elmondom, hogy a pierogi az nem pirog, ugyanis a pierogi az főzve van, nem sütve. Leginkább a derelyéhez lehetne hasonlítani, de annál rugalmasabb a tésztája.

Amúgy nem nagy kunszt, liszt, tojás, csak sajnos az arányokat nem tudom.

2017. aug. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A tésztában nincs tojás, csak só és forró víz.

Sajnos a pontos mennyiségét nem tudom megadni addig kell apránként hozzáadni a vizet amíg jó rugalmas tésztát nem kapunk..

2017. aug. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2017. aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
keress rá a lengyel kultúrintézetre a facebookon, és kérdezd meg tőlük ;)
2017. aug. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es voltam. ez a címük: [link]
2017. aug. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 buszter válasza:

nha akkor megirom a receptet ... ez a tuti :)

Lengyelorszagban elek... sokat csinalok ilyet


teszta 1 :

2 bogre liszt, 4 evokanal olaj, forrasban levo viz annyi, hogy puha teszta legyen kb egy bogre, minel hamarabb osszedolgozod fakanallal, ha birja a kezed akkor minnel hamarabb jol osszgyurni- puha rugalmas kell hogy legyen, ha tul kemeny + viz, ha tul puha + liszt

csomagolast tudod ?

fozesnel figyelj oda .... mikor feljon max 2-3 perc szedd ki gyorsan, mert szetfol, fagyasztasra nem jo


teszta 2 : 2 bogre liszt, 1 tojas, 3/4 (haromnegyed) bogre langyos viz (NEM forro!), kiskanal puha vaj, kiskanal so .... mindent osszedolgozol.

fozesnel miutan feljon 3-4 perc aztan teszteldd hogy jo e .... kicsit tovabb fozod nem lesz baja ...

fagyasztani tudod nyersen toltve.


toltes : kinyujtod vekonyra .... teszel a tesztara nem messze a szeletol egy kis tolteleket ... amit akarsz ... aztan behajtod hogy a toltelek a behajtott teszta kozott legyen majd egy vastag falu bogrevel kivagod a felkort. A bogre ekkor kivagja a pirogi format es rogton le is ragasztja" a pirogit.


batran kerdezz :)


Sok sikert

2017. szept. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!