Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sajnos, mint kezdő főző, fél...

Sajnos, mint kezdő főző, fél kiló tésztát főztem, és hát mivel egymagamra főztem, ezért több napig fogom enni. A kérdés az, hogy tepsis-üvegtepsis túrós csuszához még felhasználhatom?

Figyelt kérdés
Tegnap este sikerült ezt a bakit elérnem, és hát azon gondolkozom hogy tepsiben sült túrós csuszát csinálok a maradékból. Nem lesz száraz az a tészta?

2017. febr. 12. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Jó sok tejfölt tegyél hozzá, de a tepsibe tett tésztához adhadsz tejet is.
2017. febr. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1#-hsz-hoz: Tejet? Én még nem láttam olyan túrós csusztát, vagy receptet ahol tejet adnak a tésztához. Azért utána nézek, mert én kb 2 hónapja kezdtem el csak főzni. Köszi a tanácsot! :)
2017. febr. 12. 17:12
 3/9 anonim válasza:
73%
Igen lehet belőle
2017. febr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Füstölt sonkát piríts alá és a hátra matadt zsirsdékba forgasd bele a tésztát,majd túrós tejfölbe,a tálba rakva a tetejére mehez tejföl-sajt meg a sonkadarabok.
2017. febr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Bármilyen tésztaételt csinalhatsz belöle. Ha kimonmdottan puhára fözted, akkor viszont figyelj, mert plusz folyadék hozzáadásával szétmálik.

Ha normál túró-tejfölt használsz, a böven elég nedvességet ad. Ha nem teljesen puha, akkor sem feltétlen kell hozzá folyadék, csak akkor amíg felforrósodik, addog takarrd el alufóliával (vagy az edény fedelével, h a van neki), és csak a végén pirítsd meg kicsit a tetejét.

2017. febr. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, csak azt elfelejtettem leírni, hogy nekem fém tepsim van és gondolom ki kell kennem vajjal? Vagy talán van jénaim ( üveg tepsi vagy micsoda) és abba kéne beletegyem azt kivajazva?
2017. febr. 12. 18:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A fémet és a jénait se árt kikenni!
2017. febr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Vagy kend ki (akármilyen anyagból is van), vagy - és ez a kényelmesebb megoldás - kibéleled sütöpapírral, akkor nem kell kenegetni és utána a papírt kidobod és jóformán nem lell mosogatni sem.
2017. febr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8#-as hsz.-nak: Köszi a tippet, de végül ki kentem. De jó tudni, hogy sütőpapír is jó. :D


Köszönöm szépen a javaslatokat, sikerült elkészítenem, és bár a maradék tésztának a felét sikerült túrós csuszává sütnöm, mert éppen hogy csak kicentizve maradt tejfölöm. ( Vasárnap van, nyitva van a bolt, de a bánatom se akar a falu másik végébe menni holmi tejfölért!)

2017. febr. 12. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!