Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Létezik olyan rántottának...

Létezik olyan rántottának nevezett étel, ami nem tojásból készült?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 23:50
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Vegán Rántotta



Legyen a kezed ügyében:


¼ csésze teljes kiőrlésű tönköly liszt


¼ csésze élesztőpehely


1 csésze víz


2 – 3 evőkanál növényi margarin


esetleg ½ teáskanál mustár ( én ezt most kihagytam )


kis só, bors, kurkuma, fokhagyma



1 nagy vöröshagyma


2 tv. paprika


kevés olaj


45 dkg tofu ( = 1,5 csomag )



Így használd a hozzávalókat:


Először elkészítjük a szószt: a lisztet, az élesztőt és a szétnyomott fokhagymát alaposan elkeverjük a vízzel egy kisebb lábasban. Tegyük fel melegedni, s ne is menjünk messzire a tűzhelytől, mert hamar besűrűsödik és kavargatni sem árt. Rövid ideig hagyjuk pöfögni, majd levéve a tűzről, keverjük hozzá a margarint és a mustárt. Ekkor jöhet egy kis fűszerezés is.



Egy serpenyőben fonnyasszuk meg a felvágott hagymát, majd a paprikát, félidőben tegyük hozzá a villával szétnyomkodott tofut is. A jó eredmény eléréséhez a tofut is meg kell egy kicsit pirítanunk. Ha ez is meg van, öntsünk rá a szószból ( annyit amennyi nekünk jól esik, nekem megmaradt az 1/3 – ada kb. ), keverjük össze, süssük még egy percig és már tálalhatjuk is.

2011. ápr. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Minden rántottának tojás az alapja.
2011. ápr. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Hozzávalók:

tofu

lila hagyma/hing

szója virsli

zabtejszín

kurkuma

pirospaprika

olíva olaj


Egy kevés olíva olajon üvegesre pirítjuk a hagymát, vagy ha nem eszel hagymát, akkor hozzáadsz egy kis hing fűszert. Ezután jöhet hozzá a felkarikázott virsli, majd ha az is már egy picit megpirult, jöhet a tofu. A tofut előtte villával törd össze, egyébként nehéz dolgod lesz. Mivel a tofu elég semleges ízű, ezért olyan lesz, amilyen fűszert használsz. Én elég sok kurkumát adok hozzá, és egy kis pirospaprikát, így megszólalásig hasonlít is egy rántottára. Azért, hogy ne legyen olyan száraz, adok hozzá egy kevés zabtejszínt is. A végén sózd meg, kevergesd még egy kicsit, és kész.

2011. ápr. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

60 g Fe-mini tojáshelyettesítő por

240 ml víz

őrölt bors

vegeta

fokhagyma granulátum

kurkuma

dinsztelt vöröshagyma

piros őrölt paprika


A hozzávalókat háztartási robotgép habverőjével habosra keverjük, majd zsiradékon, dinsztelt hagymára terítjük, és mint a szokványos rántottát, megsütjük. Kissé több idő kell hozzá, hogy jól átsüljön. A dinsztelt vöröshagymához adhatunk felszeletelt zöldpaprikát és paradicsomot, vagy más kedvelt zöldséget ( pl. : cukkinit, padlizsánt stb.). Igazi zöldséges rántottát kapunk! A fűszereket kicsit bővebben használjuk.

2011. ápr. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"2 – 3 evőkanál növényi margarin"


Minden margarin növényi! És ez miért is volna rántotta?

2011. ápr. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző,

a Rama nem tisztán növényi margarin, mert tejes.

2011. ápr. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha tojást nem használsz, akkor nem rántottát készítel, hanem bármit, de az nem rántotta.
2011. ápr. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, az már nem rántotta.

Pallas Nagylexikona alapján:"Rántotta: felvert tojásokból készül, melyet sózva forró zsírban folytonos keverés közben féllágyra sütnek meg. Önálló ételnek vagy húsfélék szegélyezésére tálalják, néha párolt gombával keverik."

2011. ápr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Miért bántjátok a kérdezőt, elég egyértelmű volt a kérdése, olyan ételt szeretne, ami hasonlít a rántottára, de nincs benne tojás. Én egyből értettem. Olyan, mint a hamis gulyás. Abban sincs hús.
2011. ápr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!