Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tésztára milyen szószt lehet...

Tésztára milyen szószt lehet készíteni, ami nem paradicsomos és nem tejtermék alapú (pl. nem tejszínes, nem sajtos)?

Figyelt kérdés
A paradicsomos szószokat szimplán meguntam, a tejtermékekre meg allergiás vagyok. Köszi a válaszokat!
2017. aug. 27. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen zöldséget, amit szeretsz, megpirítasz, kevés vízzel/sörrel/borral felöntöd, egy kk keményítövel besüríted.


Brokkolit a tésztával egyszerre ugyanabban a vízben megfözöl - mire a tészta megfö, a brokkoli is jó, leszüröd és eszed.


Spenótot megpárolsz, kevés fokhagymával (ha szereted), só-borssal füszerezed, esetleg kevés liszttel behabarod, és a tésztára öntöd.


Carbonara (az igazi): a spagettit kifözöd. Közben kevés húsos szalonnát/bacont kis kockákra vágva megpirítasz, elzárod a lángot, a kifött tésztát (leöblítés nélkül és nem alaposan elcsurgatva) beleborítod és ráütsz pár tojást és addig kevered, amíg krémszerü nem lesz. (Nem kell bele sem tejszín, sem semmi egyéb!) A tányéron frissen örölt borssal alaposan megszórod.

2017. aug. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a spenóttal vagy a gombával nincs bajod, mindegyik finom tésztával, és ki lehet hagyni belőlük a tejet (ill. növényi tejjel helyettesíteni).

Vagy esetleg az eredeti carbonara, abban nincs tejszín, gyakorlatilag tojásos-sonkás tészta.

Vagy ha szereted az édeset, mehet a klasszikus mákos/lekváros/diós/kakaós stb tészta.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem, hogy segítettem.


+ persze krumplis tészta forever. :D

2017. aug. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 voltam, most látom, hogy amíg gondolkoztam a válaszon, más már beelőzött és így kissé ismétlés lett a hozzászólásom.
2017. aug. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Olívabogyós

Spenótos

Csirkés valamilyen szósszal

Szójaszószos-husis

Tonhalas-zöldséges

2017. aug. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Káposztás

Krumplis

Gombás-sonkás olívaolajjal

Fokhagymás

2017. aug. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

citromos-cukkinis, olívaolajos alapon

gombás-rozmaringos

sütőtökös-zsályás

vegán pesztós (ugye a rendes pesztóban van parmezán amit nem ehetsz ha allergiás vagy)

avokádós



Tejtermékek helyett válassz növényi alternatívákat, növényi tejszín pl. szinte mindenhol kapható :)

2017. aug. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2017. aug. 27. 20:34
 8/10 anonim válasza:
100%
Én nagyon szeretem a zöld pestós tésztát reszelt sajttal.:)
2017. aug. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Sajt nélkül is finom,elnézést, most látom, hogy nem ehetsz sajtot.
2017. aug. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mansour ***** válasza:

Kis olivaolajban enyhén megpirítom a fokhagymát, a frissen főtt spagettire öntöm. Az egyik legegyszerűbb és legfinomabb (de tényleg csak frissen főtt spagettivel!).


Említették már a spenótot. Fokhagymás spenótkrém szintén elég egyszerű.


Ha több idő van rá, padlizsános, vagy valamilyen húsos tésztaszósz. Hagymát pirítani, rá a darált vagy vékony csíkokra vágott húst vagy húsos szalonnát, oregánóval, bazsalikommal fűszerezni, esetleg még egy kis fehérborral megbolondítani. Mondjuk ehhez jó lenne a tejszín, de lehet anélkül is, vagy esetleg lehet helyettesíteni szójatejjel + egy kis keményítővel.

2017. szept. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!