Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A krumplit mindenképpen meg...

A krumplit mindenképpen meg kell pucolni?

Figyelt kérdés

Otthon a családban mindig mindenki megpucolta a krumplit attól függetlenűl, hogy mit csináltak belőlle, de szoktam látni olyan ételeket amiken mintha rajta hagynák a héjját.


Milyen ételek készítésénél szokták meghagyni a krumplin a héját?



2017. aug. 31. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Héjában sült krumpli, jacket potato, steak burgonya.
2017. aug. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Van tepsis krumpli, amin még evéskor is rajta van a héja, úgy értem, akkor sem kell leszedni, míg a héjában főtt krumplit evés előtt meghámozzuk...
2017. aug. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Duenna ***** válasza:
45%

Héjában főtt krumpli, amikor megmossuk a krumplit, és héjastól főzzük meg. Ha villát beleszúrsz, és könnyen belemegy a villa, akkor megfőtt. Utána leöntjük róla a főzővizet, és hagyjuk kihűlni. Utána természetesen le kell szedni róla héjat. Karikákra vágjuk.


Vagy alufóliában sült krumpli, amikor héjastól becsomagoljuk a krumplit alufóliába, betesszük a sütőbe, és egy órán át sütjük, majd villával kibontjuk az alufóliát, és még 10-15 percig pirítjuk. a héját ekkor is leszedjük.

2017. aug. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vékony héjú burgonyafajták ill az újburgonya héja ehető
2017. aug. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ugynevezett "fingerling" krumplit sem hamozzak meg soha, akarhogyan keszitik, csak felbevagjak hosszaban es ugy izesitik, amikor mar a tanyeron van.
2017. szept. 1. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Tepsiben sült burgonya héját nem szoktam leszedni, csak jól megmosom, négybe vágom, mehet rá fűszer is, úgy még finomabb.
2017. szept. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!