Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit egyek reggelire, ha....

Mit egyek reggelire, ha. (lsd. Alább)?

Figyelt kérdés

Ételintolerancia teszten vagyok túl, ezek lettek pozitívak: tejtermékek, tojás, brokkoli, búza, bárány, marha, élesztő, fokhagyma, mandula, rozs. Ezeket nyilván nem ehetem.


Ezen kívül vannak saját feltételeim is: mindenképpen sós kell legyen, de főleg édesként ismert étel átsósítása (pl. húsos palacsinta) SEM felel meg, illetve nem akarok kenyérutánzatokkal sem vesződni (sok fajtát kipróbáltam, de mind undorító volt).


További előny, ha nem szénhidrátbomba, mert ketogén diétára készülődök.



2017. okt. 2. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Gluténmentes zabpelyhet. "Csak" 2000 Ft egy fél kilós csomag.

Vagy a cukormentes kukoricapelyhet.

Hajdinakása, köleskása. Quinoakása.

Ezek a gabonák tele vannak jó fehérjével és a szébhidrátláncaik jók. Kivéve a kukoricát.


Tej helyett próbáld ki a növényi tejpótló italokat. (szója"tej" rizs"tej").

Ezek a kásák sósan isn finomak.


Vagy vegyél extrudált rizspehelyből készült kenyérpótló szeleteket. Azt eheted valami glutén- és tejfeherjementes felvágottal is.

2017. okt. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy jó nehéz lesz a sorod és elég sokba fog neked a speciális diéta kerülni. ;(

Kitartást.

2017. okt. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Végre valami kihívás... Ezen már el kell gondolkodnom.

Anélkül csak jó kis hús (amit ehetsz) adódik, szénhidrátszegény zöldséggel. A húsra nagyon alapoznod kell, az az egyetlen állati fehérjeforrásod s a növényiekre alapozva nehéz összehozni a ketót, kivéve, ha hajlandó vagy rengeteg szóját enni, vagy viszonylag sok ch-val is ketózisban maradsz (van az a genetika és aktivitás).


Nekem nem teljes jogú étel, de van, akinek igen: egy adag mogyoró. Én darált földimogyorót szoktam elkeverni némi kókuszzsírral s bonbonformákban megszilárdítom a mélyhűtőben. Nem ketósoknak nem szoktam ajánlgatni, de most eljött az idő.


Vannak azért jó kenyérutánzatok is, ha jó tágan értelmezzük ezt, a szezámropogósaimat nagyon szeretem (jelenleg szezámmag, szezámliszt, pici rizsliszt, fűszerek, só képezi, kis víz is, de a mikróban ropogós hártyává sül. sose unom meg, zsírral akkor is remek, ha nem ehetsz fokhagymát, bár én azzal szeretem igazán).


A palacsinta nekem nem édes étel, hanem amilyennek akarjuk, de mivel tojás és gabona szerintem kötelező hozzá, ez mindegy is.


Ha a fehérjét majd beviszed máskor, ehetsz akár sült zöldséget is. Nem ismerem az ízlésedet s azt sem tudom, 200 vagy 1200 kcalban kéne gondolkodnom a reggelidet illetően.


Más nem jut eszembe, elég komolyak a korlátaid.

Amiből kiindulhatunk, az nem olyan sok: bizonyos típusú húsok, a legtöbb olajos mag, némi zöldség, zsírok, de vaj nem, minimális egyéb, mivel ketó...

2017. okt. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A burgonyrösztit ismered? Az eredeti receptbe nem kell sem tojás, sem liszt, kizárólag krumpli, só és olaj, esetleg egy kis vöröshagyma.

[link]


Csinálhatnál tofuból rántottát mindenféle alacsony chs zöldséggel

2017. okt. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Brokkolin és fokhagymán kívül minden zöldség jó, a cékla-répa-sütőtökben sok a szénhidrát,ha attól félsz, de a többi zöldségből csinálhatsz kevés vízzel turmixot vagy reszelve vagy centrifugálva a levét kinyered, reggel úgyis sok folyadék kell, a pürét összekevered nyilgyökérliszttel konjacliszttel vagy utifűmaghéjjal, chiamaggal, még tehetsz bele gluténmentes sörélesztőpelyhet vagy vegán sajtot, bár ez nekem túl mű, esetleg rizs vagy köleslisztet, szezámlisztet, zöldfűszereket és teflonserpenyőben vagy sütőpapíron sütőben fasirtot sütsz belőle. Mivel semmi romlandó nincs benne, előre csinálhatsz egy nagy adagot. Az egy egy adag zöldségpürét gyűjtheted hűtőben több napig.

Az árpa nincs a listádon, de az élesztőt, sört is kerülném.


Az avokádó jó forrás mindenhez.

A savanyúkáposzta elég diétás és helyreteszi a bélflórát, ami neked oda lehet.

Az aszalt paradicsom is jó, üvegben olajban vagy simán szárazon és te áztatod be.

2017. okt. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Első! Ezek nagy része szénhidrátbomba, és már próbáltam máskor is ilyesmit, egy órán belül éhes vagyok megint tőlük.


Harmadik: ez a mogyoró "bonbon" érdekesnek hangzik, bár inkább uzsonnának tudnám elképzelni. Valamennyi fehérje meg kell a reggelihez, hogy tovább tartson a jóllakottság (nehéz éhesen kódolni). Egyszer ettem kölesropogóst (egy roma csaj blogján találtam), az elég fura volt.


Negyedik: ez a krumplis cucc jónak tűnik! :)


Ötödik: ennek a feléről még nem is hallottam eddig. :D Élesztőt viszont abszolút nem ehetek, továbbá a tesztem szerint nem vagyok gluténérzékeny, viszont a búzának más összetevői is vannak, amire allergiás lehet az ember... (pozitív is lett).


---0---


Tegnap például tonhalat (konzerv) ettem párolt borsóval, ha valakit ez megihletne, attól is szívesen várom az ötleteket. :)

2017. okt. 3. 09:07
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
A ketogén diéta nagyon durva. Ha nincs komoly ok nem ajánlanám. Ha belekezdesz mindenképp fordulj dietetikushoz mert komoly bajod is lehet. Ezt önállóan nem csinálja senki pláne ennyi megszorítással. A kukorica kását tudom ajánlani reggelire. Tökmagolajjal vagy magokkal finom étel. De bármilyen húsfélét halat is tehtsz rá.
2017. okt. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Erről megoszlanak a vélemények, előző. Rengetegen kezdenek ketóba orvos nélkül, ha odafigyel az ember 1-2 dologra, nem vészes az. Rengeteg vega ketózó is van, azért az is megszorítás. Én szinte teljesen ovo-vega ketót nyomok, ha épp ketóra adom a fejem, nem nehéz, változatos étrendet ad, kényelmes és sokkal jobban érzem magamat, mint bármely más étrenden, amit próbáltam. Ész nélkül ne csinálja senki, ezt támogatom s az se, akinek több ch kell valamilyen okból. Ahogy az se egyen szénhidrátdúsan, aki azon rosszul lesz, enervált és elhízik...

A kérdezőnek megmaradtak a húsok bizonyos fajtái, a legtöbb olajos mag és zöldség, ez azért nem hangzik rosszul. Nem árt gondosan megnéznie, be tud-e vinni mindent s esetleg miből érdemes kiegészítőket szednie (esélyes lehet a magnézium, de van az az étrend a fenti korlátokkal is, ami eleget ad), de megoldhatónak tűnik a dolog.


Kérdező, OK, akkor neked nagyobb reggeli kell, fehérjével (van, aki éhgyomorra kódol, jóllakottan. nem mindenki éhes délelőtt, pláne ketóban, ahol könnyebben megy az időszakos böjt). Akkor marad a hús vagy a szója, ha eszel, ha az olajos mag nem játszik. A növényi fehérjék zöme túl sok ch-t hoz, akármekkora is a kereted. Nekem 40 grammnál kellett szembesülnöm azzal, hogy a zöldségételeim (pl. sült karfiol) nehezen férnek bele és sokan 20 alatt vannak. Ezt megoldhatják a pici mennyiségek, de azzal nem fogsz jóllakni s a fehérjemennyiség is minimális lesz, valami más is kell.

2017. okt. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hetedik: 45 kg túlsúly és 6-os nyugalmi vércukor elég nyomós ok? Orvoshoz meg nem megyek vele, mert a magyar "orvostudomány" állása szerint akkor szinte kizárólag szénhidrátot kell majd ennem, félóránként az ujjaimat szurkálni, meg több tízezer forintos gyógyszereket szedni.


Nyolcadik: köszi! Online kalkulátorok alapján nekem 20g CH, 50g fehérje és a jelenlegi súlyomhoz 170g zsír jött ki a fogyáshoz. A fehérjét is elég nehéz belőni, mert elvileg a túl kevés fehérje izomsorvadást okozhat, a túl sok viszont szénhidráttá fog bomlani, amivel szabotálja a ketózist. A reggeli böjtölés lehet jobban menne ketó alatt, de sima étrenden csak kínszenvedést okozott, fogyni nem fogytam tőle semmit.

2017. okt. 5. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!