Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főztök ezen a szép október...

Mit főztök ezen a szép októberi hétvégén?

Figyelt kérdés
2017. okt. 7. 07:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem értetted félre. Felteszem a csülköt főni, babérlevéllel amikor félig megfőtt a hús, beleteszem a fejtett babot (száraz babból is készülhet akkor előző nap beáztatom), amikor a bab is kezd puhulni beleteszek egy vöröshagymát és egy meghámozott paradicsomot apróra felvágva, és általában egy közepes édes káposztát vékonyra darabolva. (Mint amikor párolt káposztának darabolom olyanra). Amikor megpuhul a káposzta is, kap egy nem túl sűrű vöröshagymás rántást, és egy kispohár tejfölt is hozzákeverek. (Mostanában a rántással össze szoktam keverni a tejfölt -persze a tűzről levéve- így a hőkiegyenlítés is meg van és egyben teszem a levesre). Felforralom, és beleöntök kb 1/2 dl házi paradicsomlevet, vagy egy teáskanálnyi sűrített paradicsomot ( ez kicsit pikánssá könnyedebbé teszi). Felforralom, és kész. Friss kenyérrel, vagy sajtos pogácsával komplett étel.
2017. okt. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

21-es vagyok, hallottam már olyanról hogy valaki ezt savanyú káposztával csinálja. Én még nem próbáltam, akkor gondolom a paradicsom kimarad.

A fejtett babból készült könnyedebb, a száraz babból keszült kicsit nehezebb étel.

Ha kipróbálod sok sikert és jó étvágyat hozzá!

2017. okt. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Köszönöm,mindenképpen ki fogom próbálni!
2017. okt. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kedves ismeröstöl kaptam hasonló receptet, csak szárazbabbal és savanyúkáposztával készül, viszont rántás nélkül - a végén tejföllel ízesítve.

Meglepö módon kevésbé megterhelö, mint ha külön káposzta vagy babbal készülne, így együtt egyáltalán nem fújt fel bennünket, pedig a párom elég érzékeny rá.

2017. okt. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Én füstölt csülökből, savanyúkáposztával és tarkababbal ismerem a baboskáposztát, de tényleg nem egy fogyókúrás kaja.Néha azért el lehet térni a mindennapoktól, és egy kicsit kilengeni, de tényleg csak néha :)
2017. okt. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Szombaton a hegyekben voltunk, így étteremben kajáltunk este.


Tegnap olvasztott Appenzelleres házi hamburger volt, én meg Raclette-et ettem pepperoncinivel.


Ma a párom fasírtot vitt, meg krumplit, én pedig rizses lecsót ettem.

2017. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!