Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kolis lettem, általában főzni...

Kolis lettem, általában főzni szoktam. Tudnátok mondani viszonylag gyorsan elkészíthető, nem túl drága ételeket, vagy olyan oldalt, ahonnan szemezgethetek?

Figyelt kérdés

Én eddig főzelékeket csináltam, paradicsomos spagettit, és itt láttam az oldalon a tojásos krumplit pár hete - megtetszett, megcsináltam :)

Kérlek kész ételeket javasoljatok, ne csak élelmiszereket, az nagyobb segítség nekem.


Köszönöm szépen :)


Köszönöm szépen :)


2017. okt. 29. 09:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Levesek.

Tésztát kifőzöl, bármit tehetsz rá pl sajtot, tejfölt, túrót, diót, mákot, fahéjasan imádom.

Krumpli ételek:paprikás krumpli, brassói(krumplis húsos vmi), krumplis tészta is akkor már.

Rizs is hamar megvan, mellé gyorsfagyasztott(mirelit) rántott dolgokat(hús, sajt, zöldségek) +párolt zöldség mirelit alapból.

Tepsiben sült burgonya:megfőzöd a krumplit egészben, szeletekre vágod, sajtot esetleg vmi szószt készítesz, ráöntöd, bevágod a sütőbe, ez se sok idő.

2017. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Én is kolis vagyok, és ezeket szoktam leggyakrabban: bolognai spagetti, halrudacska rizzsel salival, rántott camembert, spaghetti aglio olio (nagyon egyszerű), tortillatekercs (pennyben 200 ft a tortillalap, de Lidlben is van olcsón és azt teszel bele amit szeretnél).
2017. okt. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznos tanácsokat adtatok :)
2017. okt. 29. 11:27
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Babkonzervből és paradicsomkonzervből is csinálhatsz pl hagymás-paradicsomos csilisbabot, ha nincs darálthús, egy vagdalthúskonzervvel is elkészítheted.Persze ez a gyors változat, de friss alapanyagokból sem nehéz elkészíteni, ha van főzési lehetőség.A gyorsrizs is segítség, de a normál rizs sokkal olcsóbb, és nagyon sokféle köret készülhet belőle, sok-sok zöldséggel.

a tócsni is igen finom gyors kaja, reszelt krumplit összekeversz 1 tojással, 1 közepes reszelt hagymával, majd annyi liszttel, hogy nokedli állagú legyen.Forró olajban vízbemártott kanállal kis halmokat teszel, amiket szétlapítasz szelethús alakúra. Gyorsan sül, hamar meg kell fordítani. Laktató, finom olcsó kaja, önmagában pl fokhagymás, vagy kapros tejföllel, de főzelékek, levesek mellé is kiváló.

lecsó, paprikáskrumpli, krumplistészta, krumplifánk vagy krokett valami szósszal, mártással... stb stb.

Sok olcsó és egyszerű kaja van, szinte lehetetlen leírni. de, ha receptes oldalakra beírod, hogy gyors, olcsó ételek, rengeteg receptet feldobnak.

2017. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Parasztokkal (4) nem törődünk.

Sütő van?

2017. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek koszonom, aki konstruktiv hozzaszolast irt! :)


4-es, de kepzeld, tudom hasznalni a google-t, de a szemelyes tapasztalatok gyakorlottabbaktol/rutinosabbaktol sokkal tobbet segitenek, mint a google.

Ha nem akarsz/nem tudsz segíteni, inkabb gorgess tovabb, koszi


/nem tudom ki pontozgatja le a hasznos valaszokat, en mindenkinek zold pacsit nyomtam./

2017. okt. 29. 12:56
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, van suto :)
2017. okt. 29. 12:58
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

4-es vagyok, én vagyok a paraszt ? Szerintem korrekt választ adtam a kérdezőnek.

82 %-os...

2017. okt. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11:45-kor írtam, nem értem mi a sértő benne, hogy le kell parasztozni.De tényleg jó lenne, ha valamelyikőtök meg is indokolná.
2017. okt. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Eredetileg nem te voltal a 4-es :)

Csak kozben azokat a valaszokat mar kitoroltek :)

Szoval most ez igy hulyen jott ki emiatt, de abszolut nem rad vonatkozott ;) en teged is felpontoztalak :)

2017. okt. 29. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!