Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan köll a tejberizsát...

Hogyan köll a tejberizsát elkészíteni? Jól csináltam?

Figyelt kérdés

Írták, hogy át kell mosni a rizst. Átmostam, leöntöttem róla annyi vizet, amennyit tudtam. Felraktam főzőlapra, 9-esre vettem (ez a maximum), és vártam, hogy elpárologjon a víz. Nem igazán párolgott még el, amikor észrevettem, hogy kezd leragadni a zsír. Gyorsan raktam bele zsírt, nem égett le. Amikor kifehíredett, öntöttem hozzá egy bögre vizet az egy bögrényi rizshez. Főztem, megszívta magát (nem téged), és raktam hozzá egy kis sót, meg 3 evőkanálnyi cukrot. Jól megkavartam, öntöttem bele 2,5 bögrényi tejet, és most várom, hogy jó legyen. Remélem erre nem hiába várok.

Ez így jó, vagy mit kellett volna máshogy csinálnom?


2017. nov. 10. 13:05
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

A rizst főzni kezdjük a vízben, majd amikor beszívta az összes vizet, hozzákeverjük a vajat, és felöntjük a tejjel. Hozzákeverünk ízlés szerinti mennyiségű cukrot és a vaníliás cukrot.

Alacsony hőfokon addig főzzük, amíg a rizs magába szívja a tejet.

2017. nov. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

há kóstód mög, azt ha ízlik akkor jól csinátad

ennyike

tesó

2017. nov. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!