Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Glutén és tej mentes receptek?

Glutén és tej mentes receptek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Anyukám szülinapja három nap múlva lesz. Sajnos allergia miatt két hónapja guténozik, és sokszor panaszkodik, hogy mennyi finom ételről kell lemondania. Tejtermékeket sem nagyon ehet. Edébre általában összedob magának valami zöldséges, húsos kaját. Meg van már pár jól bevált receptje, amiket mindig eszik. (Palacsintát is csinált már). Tesómmal azt találtuk ki, hogy csinálunk neki egy komplett gluténmentes vacsorát, ami még finom is. Sokat gondolkoztam mit csinálhatnénk neki, kutattam receptek után, és már van pár ötletem, de egyik sem az igazi. Régebben imádta a hortobágyi húsos palacsintát vagy mit, meg a juhtúrós sztrapacskát :D

Múltkor is azt hiányolta.


Tudnátok ehhez hasonló ételeket, amit lehet gluténmentesbe csinálni?


SÜTIRE is várok ötleteket. Köszönöm!



2017. nov. 12. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt egy oldal, ahol rengeteg recept van:


[link]


De jópár étel van, amit nem igazán lehet tej- és gluténmentesen elkészíteni úgy, hogy az íze az eredetihez hasonló legyen.


Emellett feltétlen elötte próbáljátok ki az adott receptet, mert nem minden sikerül elsöre, a gluténmentes hozzávalók néha nagyon mßasként viselkednek, mint a megszokottak.

2017. nov. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Lehet venni gluténmentes lisztet
2017. nov. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én laktózos vagyok.

Töltött káposzta

Gyros salátával

Grillcsirke

Marhapörkölt főtt krumplival

Töltött paprika



Almáspite gluténmentes lisztkeverékkel, vénusz tejmentes sütőmargarinnal

A tejet helyettesítheted Alpro tejekkel

2017. nov. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Gluténmentes lisztet és növényi tejet vennék (süteménybe mandula, mogyoró, zabtej; krémekbe szója, rizstej passzol ízügyileg); tejszínnek is lehet kapni növényi tejszínt rizs vagy szójaalapút. Vaj helyett jobbféle margarinok (Aslan bio pl. remek); tejföl helyett Alpro natúr joghurt egy kis citromlével elkeverve. Az Alpronak van a túró helyettesítésére is a GO ON nevezetű terméke.



Így helyettesíteném a hozzávalókat és a KEDVENC ételét és desszertjét készíteném el ilyen módon, mindegy mi az :)

2017. nov. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, nagyon jókat írtatok, a linkért külön hálás vagyok. Tudom, hogy van glutén mentes liszt (rizs, kukorica) csak azok nem mindog használhatól fel ugyan úgy.
2017. nov. 12. 18:27
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
A gluténmentes liszt nagyon nem olyan, mint az "igazi", elég sokat kell próbálkozni, mire normális eredményt lehet vele elérni.
2017. nov. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!