Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tapasztalatlan vagyok a...

Tapasztalatlan vagyok a konyhaban, karacsonyra suti otlet?

Figyelt kérdés

Nem vagyok (meg) konyhatunder, csak nem reg kezdtem el fozocskezni, es csinaltam osszesen kb 5x sutit, de csak muffint meg hasonlo egyszerueket.

Szeretnek a csaladomra sutni valamit, amit keves penzbol ki lehet hozni, es nem tul bonyolult. Tudtok tippeket?



2017. dec. 1. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hókifli (diós, mákos, lekváros)

egyszerű és karácsonyi

[link]

Ez amit küldök lekváros, de keress rá a diós-mákos töltelékekre, pofonegyszerű


Vagy csinálj sütés nélküli sütit

[link]

2017. dec. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De jo otlet a hokifli, eszembe se jutott. :) Koszonom!
2017. dec. 1. 09:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen!:)

Boldog karácsonyt!

2017. dec. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Van egy másik hókifli is Horváth Ilona szakácskönyvbe, sajnos a pontos receptet nem tudom fejből, de liszt, darált mandula, margarin, cukor kell bele, összegyúrni, kifliket formázni, megsütni és a végén vaníliás porcukorba forgatni. Pofon egyszerű és nagyon finom, ilyet minden karácsonykor sütök :) Ha nincs meg ez a könyv, írj rám privát, otthon megnézem neked a receptet!
2017. dec. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Közben rájöttem, hogy google a barátom :) Itt a recept:


Hozzávalók:

25 dkg liszt

20 dkg vaj

10 dkg porcukor

10 dkg darált mandula

10 dkg vaníliás cukor a hintéshez

csokoládémáz (opcionális)


A tésztához való anyagokat összegyúrom, ceruza vastagságú, hosszúkás rudakat sodrok, kb 5 cm hosszúra vágom és kifliket formálok belőlük. 160 fokos sütőben egész világosra sütöm és forrón vaníliás cukorba forgatom. (a vaníliás cukor is itthon készül: 2 hosszában és keresztben félbevágott vanília rudat tárolok egy kristálycukorral tele edényben, 2-3 hét után intenzív vaníliás cukrom van, ami nem kristályvanilin, hanem természetes vaníliával készült)

Úgy is készíthető, hogy sütés után cukorba forgatás helyett a kiflivégeket csokoládémázba mártom.

2017. dec. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!:)
2017. dec. 1. 11:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Karacsonyi illetve unnepi sutemenyek mindig azok a fajtak, amik illatosabbak (jo fuszeresek) es tele vannak mindenfele csoda dologgal (magok, aszalt cuccok).


Suthetsz kuglofot, keszithetsz mezes sutit, nem nehez a beigli sem. Csinalhatsz flodni-t.

2017. dec. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!