Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnatok olyan eteleket...

Tudnatok olyan eteleket ajanlani, amiket el lehet kesziteni husosan es husmentesen is?

Figyelt kérdés
Ferjem imadja a hust, de nekem eleg volt egy darabig. Olyasmire gondolok, mint rakott karfiol (husosan) es tejszines rakott karfiol (husmentesen). Otletek?
2017. dec. 12. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Lasagne

Sült hús mellette zöldséggel, krumplival

Főzelékek

Gyros

...

2017. dec. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Töltött káposzta - a húsmentes töltelékbe gombát dinsztelek.

Rakott krumpli -csak a felébe teszek kolbászt

Vadas - a mártás ugyanaz, csak nagy tölteni való csiperkegombát grillezek hozzá.

Rakott cukkini - a húsmentes részbe elősütött padlizsán szeleteket teszek

2017. dec. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Töltött tök, töltött karalábé vagy kelkáposzta. A töltelék hús helyett lehet gomba, túró, tojásos lecsó.

Spagetti, fusilli, penne tejszínes-tojásos-sajtos szósszal.

Rakott brokkoli (vagy más zöldség) főtt tojással és sajtmártással.

2017. dec. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

Gyakorlatilag majdnem mindent meglehet csinálni húsos vagy húsnélküli változatban. Egy kicsit körülményes, mert több edény kell hozzá, de megoldható.Évek óta csinálom hétvégén a kétféle ebédfőzést, igaz nem pont a hús, ami miatt szükséges, hanem a család egyik tagja miatt csak laktózmentes ételeket készíthetek, de ők legalább 3-an ezt eszik, én a férjemmel hagyományosan.Jelzem, csak példaként említem, hogy megoldható ugyanaz az ételféleség két módon elkészítve.

Te a húst magadnak pótolhatod más zöldségekkel, sajttal, tofuval, a párodnak meg teszel bele külön lepirított darálthúst,csíkokra, kockákra vágott pirított húst.

ha ő rántotthúst kíván, te eszel rántottzöldséget, ha fasírtot kíván te csinálsz magadnak zöldségfasírtot, aminek rengeteg változata van és nagyon finomak.Brassót is csinálhatsz úgy, hogy a húson kívül egy harmadik serpenyőben magadnak, jó falatnyi, vagy kicsi gombákat pirítasz. A többi hozzávaló ugyanaz.

Persze, sok minden plusz munkával jár, de , hát az élet csupa kompromisszum :))

2017. dec. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én alapesetben fordítva csinálom: fözök húsmentes ételeket és a párom kap hozzá húst is.


Pl. zöldséglevest sürüre fözöm (ez AZ ebéd, utána legfeljebb valami tészta), ö kap bele karikára vágott és megsütött kolbászt/virslit/húsos szalonnát, fözelékekhez neki húsos, nekem húsmentes feltét, rakott zöldségek hús nélkül, neki mellé vagy apróhús megpárolva, vagy darálthús valamilyen formában, vagy rakott krumpli kolbász nélkül és neki külön megsütött kolbászkarikák.


PErsze nem mindent lehet így készíteni, de nagyon sok mindent és kevesebb veszödség, mint mindent duplán fözni.


Emellett nagyon sok mindent nagy adagban készítek el, és egyszemélyes adagkra osztva lefagyasztom. Így amikor kifejezetten húsos étel (sült hús krumplival) van neki, akkor nekem elég kiolvasztani valamit.

2017. dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!