Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sajtos perecet (kiszúróst)...

Sajtos perecet (kiszúróst) készítettem, nagyon finom ropogós lett. Hogyan tároljam?

Figyelt kérdés
Lehet hogy hibát követtem el, mert fémdobozba tettem és megszikkadt, megvártam ugyan hogy kihűljön, de már nem ropogós.

2017. dec. 23. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
legjobb ha postán elküldöd nekem, én tárolom, és neked egy gonddal kevesebb. Különben csak szabadon tartva marad ropogós, ha becsomagolod , akkor megpuhul
2017. dec. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden sütit akár sós , akár édes, csak teljesen kihűlt állapotban lehet bedobozolni.Akkor is érdemes alul felül papírtörlőt tenni alá, ha még némi pára keletkezne, azt ezek felszívják.

Most már csak annyit tehetsz, hogy kínálás előtt 1-2 percre megmikrózod, de azt el is kell fogyasztani, mert egyébként kiszárad nagyon.

2017. dec. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt már mindegy, hogyan tárolod, ha egyszer megszikkadt, az már úgy marad.

Mi általában zacskóban tartjuk (nem nejlon, hanem az a teljesen átlátszó, keményebb süteményes zacsi), összekötve zsinórral, persze csak akkor tesszük bele, ha már biztosan teljesen kihűlt. Viszont abban valamennyire szellőzik.

Vagy pedig a tálban hagyjuk és letakarjuk szalvétával, de azt csak akkor, ha vendégeket várunk és hamar fel lesz kínálva.

Műanyag dobozban egyszer utaztattuk, azt is kibírta, nem tudom, mi lehetett a baj nálad... talán mégsem hűlt ki teljesen az összes, vagy vizes maradt a doboz, vagy a fém miatt...

Most először csináltad? Lehet, hogy eleve olyan recept, ami 1 nap után már nem ropogós?

2017. dec. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!