Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Töltött gomba húsmentesen?

Töltött gomba húsmentesen?

Figyelt kérdés

Sürgösen kellene olyan töltött gomba recept, amiben nincs hús, vagy szalonna, sonka sem.


A google-ban néztem már, valamelyik mindben van, amit megnéztem, és ma délre kellene.


Ha fetával töltött az külön elöny lenne, de minden más ötlet is érdekel. (Meg a füszerezés is fontos lenne)


Elöre is köszönöm, ha valaki segít!



2018. jan. 1. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lencséd és barnarizsed, akkor van egy jó receptem. A rizs lehet normál is, ja és egy kis dió is kell bele,nagyon finom, 6 nagyobb tölteni való gomba kell hozzá.
2018. jan. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A gombák tönkjét összeaprítod, hagymát kockázol, serpenyőben megpirítod a gombával, mehet bele fokhagyma, petrezselyem, majd az összetört feta. Ezt betöltöd a gombákba, megszórod sajttal és sütőben megsütöd.
2018. jan. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, az elsö receptjének is örülnék!
2018. jan. 1. 11:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lencsével töltött gomba.

2 ek olivaolaj, 1 közepes vöröshagyma finomra vágva, 3-4 gerezd fokhagyma préselve/reszelve, egy bögre (2,5 dl )készrefőzött rizs, 1 bögre kész, puha lencse.4 ek. zsemlemorzsa, 125 ml húsleves, ha van, ha nincs akkor melegvíz.1 teáskanál bazsalikom, 1 teáskanál kakukkfő, egy marék dió durvára vágva.

Egy serpenyőben forrósítsunk 1 ek. olajat, ás futtassuk meg benne a finomra vágott hagymát, a durvára vágott diót, legvégül a fokhagymát.

keverjük össze a lencsével, a rizzsel, a fűászerekkel (persze só, bors is kell bele ) a zsemlemorzsával és a folyadékkal.

A gombafejeket a másik ek olajon (vagy egy kis vajos megpároljuk, és megtöltjük a rizses-lencsés keverékkel.

Egy jénaiban, vagy egy kisebb tepsiben kb 180 fokon, kb 30 percig süssük.

Tetejére szórhatunk reszeltsajtot is.

Véleményem szerint egy kis fetasajt belekockázva a töltelékbe nem rontana rajta.

Érdemes kipróbálni, kiváló húsmentes kaja.

2018. jan. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2018. jan. 1. 11:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mára már biztosan elkéstem, de azért tudd:

-bármilyen zöldségből (=káposzta, karfiol, karalábé, borsó, akármi),

-rizsből, kölesből, bulgurból, hasonlókból összegyúrsz egy u.n. fasírt-alapot, azt nyugodtan felhasználhatod bármihez töltelékként is. :))

2018. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a tippeket, mára ugyan már tényleg késö, de még lesz jópár alkalom ezeket is kipróbálni!
2018. jan. 1. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!