Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen desszert illik a...

Milyen desszert illik a bolognai spagettihez?

Figyelt kérdés
Szeretném meglepni a barátomat romantikus ebéddel, de nem tudom milyen desszert legyen, ami egyszerű is de nem túl drága. Tudtok valami jót ajánlani ami finom is? Előre is köszönöm. Kezdő szakács vagyok így valami egyszerűt szeretnék. Levesnek krumpli krémlevest csinálok. Tudom a spagetti lecsöpög meg minden, de azt mindketten szeretjük.

2018. jan. 3. 12:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Pohárkrém a leggyorsabb, legegyszerűbb. Főzz ízlés szerinti ízű pudingot, majd gyülmölccsel rétegezve tedd két szép talpas pohárba. A tetejét is díszítsd gyümölccsel, rá valódi tejszínből habspay rózsák.
2018. jan. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

Vegyél gesztenyemasszát, ha nincs krumplinyomód, akkor reszeld le a legnagyobb lyukú (káposzta)reszelőn, tejszínhab és kész.

Ennél egyszerűbbet nem csinálhatsz és mindenki szereti!

[link]

2018. jan. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Tiramisu klasszikusan - fél óra alatt kész!
2018. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Én is a tiramisura szavazok :)
2018. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem szeretem a tiramisut :(
2018. jan. 3. 14:22
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Akkor legyen egyszerűen gesztenyepüré.

Úgyis főzöl levest, főételt. Nagy könnyebbség lesz, ha nem kell még desszerttel is foglalkoznod.

2018. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
7%
Paradicsomos étel és tejszín nemigen illik össze, könnyen hascsikarás és hasmenés lehet a vége, ezt nem ajánlom egy romantikus vacsorára.
2018. jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyors, egyszerű és nagyon finom.

[link]

2018. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
7: Akinek ennyitől hascsikarása lesz, annak valami gond van az emésztő-, bélrendszerével.
2018. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

#7


Kedves 7-es. ezen az alapon az olaszok éjjel-nappal a vécén ülhetnének, mert az ételeik 99%-a paradicsomos+tejszínes, de erre itt is találhatsz példákat:

[link]


És itt van az eredeti bolognai receptje, amiben (többek között) a paradicsom mellett még tej is van, ami csak zsírosságában különbözik a tejtől.

[link]


Ha neked gondjaid vannak ezzel a kettőssel, akkor ajánlom, hogy keress fel egy jó gasztroenterológust! De tényleg!

2018. jan. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!