Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Thai levesbe mivel helyettesit...

Thai levesbe mivel helyettesithetnem a citromfuvet?

Figyelt kérdés
Thai leves receptem 3db citromfuvet ir, de sehol nem talaltam. Igy kenytelen vagyok kihagyni, vagy ha lehet valamivel helyettesiteni.
2018. jan. 14. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem is merem ajánlani a citrom reszelt héját.
2018. jan. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az Ázsia bt-ben mindig lehet kapni, friss és szárított citromnádat is.

Nem nagyon hasonlít az íze, illata semmihez sem, legkevésbé a nálunk is termeszthető citromfűhöz.

A citromhéj jó megoldás lehet, azonban ezt csak a főzés végén érdemes hozzáadni az ételhez.

2018. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Hat pedig a citromfu nalunk is megterem vigan. En ki se tudom irtani az udvarrol, nagyon szetterjed gyorsan. Ha mas nem, patikaban kapsz szaritva. Teafuveknel esetleg.
2018. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3-as, nem a nálunk is megtermő citromfűről van szó, jobb fordítása a korábbi válaszolónál szereplő citromnád elnevezés. A thai konyha azt használja. Ázsiai boltban biztos van!
2018. jan. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Erről a citromfűről van szó.

Helyettesítsd normál citromhéjjal-nem lesz ugyanolyan, de megfelelő lesz azért.

2018. jan. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%

Ha citromfű kell. akkor azt minden boltban kapható, friss, zöld fűszerként. Tesco, Metro, Spar, Interspar, Auchan.


Ha citromnád kell, akkor Tesco, Metro, Ázsiai boltok, Spar, Interspar.


Citromhéjat is lehet bele reszelni, vagy egyszerűen csak simán kihagyod belőle.

2018. jan. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!