Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A 2,5 dkg friss élesztőt,...

A 2,5 dkg friss élesztőt, cserélhetem száraz élesztőre? Ha igen mennyire? A recept egyébként 35 dkg lisztet ír.

Figyelt kérdés

#Száraz friss élesztő
2018. jan. 19. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Rá szokták írni a csomagra, hogy mennyi liszthez van, én mindig 7 grammos csomagot veszek, annál ez fél kiló.


Elvben működik a csere, de én megjártam már szárítottal (lehet, hogy öreg volt? selejt? nem kockáztatok, nincs értelme, a frisset ugyanolyan könnyű megvenni és le is fagyasztható és sosem csalódtam benne).


35 dkg liszthez 1,5 dkg sima élesztő elég szokott lenni, bár sok recept többet ír, de mindig sikerül ennyivel. De hogy ez mennyi szárítottnak felel meg, azt nem tudom.

2018. jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy csomag szárított élesztö fél kg liszthez való, ahogy 20-25 g (azaz 2-2,5 dkg) friss is.


A te receptedhez 1 cs. szárított pont megfeleö.


De én a frisset sokkal jobban szeretem, jobban és szebben kel meg a tészta töle, emellett semmilyen adalék nincs benne, ellentétben a szárítottal.


A frisset meg nagyon jól lehet fagyasztani, egy évig is eláll anélkül, hogy romlana a hatása. Az egyetlen trükk, hogy nem szabad forró folyadékot önteni rá, hanem elször szobahömérsékleten kell megvárni, amíg felolvad - ugyan sok esetben ilyenkor félig folyékony lesz, de ettöl még ugyanúgy keleszt.

2018. jan. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm a gyors választ.

Most gondoltam kiflit sütni és ezért volt fontos.

2018. jan. 19. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!