Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Reszelt sütőtökből milyen...

Reszelt sütőtökből milyen sütit készíthetnék?

Figyelt kérdés

Mondanátok, vagy linkelnétek olyan sütirecepteket, amelyeket már biztosan próbáltatok, és tuti jó lett...?


Kizárólag NYERS és RESZELT sütőtökből szeretném készíteni, szóval nem megsütött vagy megfőzött tökpüréből, ez fontos!!!


Keresgéltem már a neten, de nem találtam egyelőre igazán tetszetőset, mert mind olyan tömör, nehéz tésztájúnak tűnik a fotók alapján. Persze a tök nehezíti a sütit, de azért jó lenne, ha mégsem egy lapos, tömör, gumiszerű izét kapnék...

(Amúgy alapban répatorta receptet gondoltam átalakítani, de lehet tudtok jobbat....:))

Ha így van, írjatok, köszi!!!



2018. febr. 18. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden olyan recepthez jó, amibe megfözött püré kell, az egyetlen különbség, hogy esetleg - de nem feltétlenül - a kész sütiben pici darabok lesznek (mint pl. egy almáspitében az alma), de ez sok esetben inkább elöny lenne számomra, nem hiszem, hogy bárikinek is zavaró lehetne.


A tök így nem nehezíti semmivel sem inkább, mint megfözve, szóval nyugodtan süss bármit, ami tetszik.

Pár receptet már csináltam így, pl az általad említett répás sütiket is, de muffint is.

2018. febr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Kefíres sütőtökös kevert süti

Hozzávalók

2 dl kefír

2 dl cukor

1 dl olaj

1 csomag vanilia

1 fél citrom reszelt héja

2 db tojás

4 dl finomliszt

1 cs sütőpor

1 teáskanál szódabikarbóna

1 csipet só

4 dl lereszelt sütőtök

2018. febr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ezt készítettem, nekem bejött:

[link]

2018. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sütőtökös pogit :)
2018. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Én a répatortáimat (különféle szénhidráttartalmú verzióim vannak, hagyományosat nem is sütök) készítem el néha sütőtökből, számomra így még finomabb. Hogy reszelt nyers vagy püré, az csak a simaságát érinti, mindkettő működőképes.
2018. febr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja bocs, nem olvastam végig a leírást, szóval répatortára gondoltál te is... Nem baj, legalább van infó, hogy tökkel is működik :) Nagyon hasonló könnyedségű lesz.
2018. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!