Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti a csiperkének a bocskorát...

TothMateFLK kérdése:

Ti a csiperkének a bocskorát le szoktátok vágni sütés előtt?

Figyelt kérdés
Elég drága volt, nem szeretném kidobni, de földes.

2018. febr. 21. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam levágni a tönkjét.

Közvetlenül főzés előtt, folyóvízben mosd le úgy, hogy a kalapjába ne menjen víz.

Én egyébbként nem szoktam megmosni a gombát,mert nagyon sok vizet magába szív, csak alaposan letörölgetem, de ha nagyon földes akkor nincs mást tenni.

2018. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ha vocskora van akkor nagy a baj mert az a gyilkos galoca,

ha a tonkre gondolsz akkor nem, ugyanolyan gomba mint a kalap, sot meg a boret sem huzzuk le

2018. febr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csiperkének NINCS bocskora...


Amúgy kitöröm a tönköt, persze, aztán abból csinálok rántottát pl.

2018. febr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs bocskora, csak a bocskoros csiperkének, de olyat még soha nem láttam, csak tudom, hogy létezik és ehető.

A tönk alsó, földes alját már szedéskor levágom (ha bolti, akkor ez a pont nem játszik), teljesen jó rész az is, megeszem a többivel. Ha a recepthez csak kalap kell valami oknál fogva (ilyen nálam nincs), akkor rántottába tenném a tönköket.

2018. febr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
51%
Én abszolút igazságot adok az előttem szóló gombaszakértőknek; te pedig jobban teszed, ha a legközelebbi gomba vásárlásodat nem bevarázsgombázva ejted meg vagy legalábbis rántotta készítés utánra felfogatsz egy személyes előkóstolót és/vagy megbízható helyekről vásárolsz, nem a kocsma melletti Piri kiskosarából. :(
2018. febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan a tönkre gondol a kérdező.

Az tönk legalsó részét levágom, majd papírtörlővel megtisztítom a gombát, nem mosom, nem hámozom. (mosni esetleg akkor, ha nagyon apróról van szó, és nem lehet vele elbíbelődni)Az, hogy a tönköt óvatosan kitöröm belőle vagy sem, az a felhasználás módjától függ, de mindenképpen felhasználom azt is valamibe.

2018. febr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Reméljük azóta nem dobta fel a bocskort a kérdező.
2018. febr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!