Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek mely japán ételeke...

Szerintetek mely japán ételeket érdemes kipróbálni?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék japán ételeket enni, mint a sushi, ramen, rizsgombóc, stb.

Ha tetszene, akkor később magam szeretném elkészíteni, viszont úgy gondoltam, hogy előtte elmegyek egy japán étterembe és ott kipróbálom, melyik ízlik, melyik nem.:)

Szerintetek melyikeket érdemes kipróbálni?

Mert most még utána tudok nézni, ott meg nem nagyon tudom majd hirtelen, mi micsoda.:D

Köszi a válaszokat!



2018. febr. 24. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem a tésztaleveseiket (pl. ramen, különböző udonok, miso levesek), és tempurát.
2018. febr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sushikat mindenképpen, előételnek misot, desszertnek mochit, ha van, akkor dangot is, nekem a mitarashi dango jön be leginkább. Esetleg tápiókát, kókusztejes édesleveseket.


A tempurát én is nagyon szeretem, amit még tudok ajánlani, ha esetleg van, az a tamagoyaki (ez szokták sushira is rakni) és a tsukune csirkefasírt.


Én már pár éve csinálok magamnak japán ételeket, a fent leírtakból kb az összeset el tudom készíteni. Ha kérdésed lenne később, nyugodtan írj rám.

2018. febr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Fugut.
2018. febr. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, kipróbálom, ha lesz lehetőség!:DD

Az elkészítéshez bizonyára sok különleges hozzávaló kell, nem hiszem, hogy mindenhol be lehet szerezni, utána járok.

Utolsó: Magyarországon bizonyára haláli jó a fugu....xd

2018. febr. 24. 19:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy hipernarket a közeledben (Auchan, Interspar, Tesco) ott a nagy részét meg lehet vásárolni. Ha valami hiányzik, bioboltokban tudsz még érdeklődni, rendelni.


Én is sokat rendelek online. Néhány dolog egész olcsó, és ingyen kiviszik neked a csomagot.

2018. febr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Szusit ma már a legtöbb szupermarketben lehet kapni. Elkészítve, kiporciózva, és a csomagban találsz hozzá kicsi gyömbért, szójaszószt, vaszabit is. Én ezzel kezdeném a helyedben, ha még semmit nem próbáltál egyáltalán.
2018. febr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

a szupermarketek sushijai meg sem közelítik az éttermeiket tapasztalatom szerint...

én elég finnyás vagyok, a ramenka csirkés ramenje bejött, csináltam is itthon, finom :) nekem a halolajos cuccok nem igazán jönnek be, így pl. a miso leves sem. sushibol a tojasosat, avokádósat szeretem. nem vagyok egy nagy hal-rajongó :D

2018. febr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Én sem ajánlom a csomagolt, vagy házhoz szállított szusit. Messze nem olyan, mint amikor étteremben vagy magadnak készítve eszed a nemrég elkészült frisset.


A misot én amúgy csak növényi összetevőkből szoktam csinálni. Persze van benne tengeri alga, így elég halízű szokott lenni ez is :)

2018. febr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mostanában édességekkel kísérletezek itthon, és találtam is hozzá alapanyagokat. Múltkor Aldiban találtam adzuki babot. :) Ragacsos rizslisztet is lehet kapni.

A mocsit (vagy mochi) és a dangót is kipróbálhatod. Mocsisval találkoztam "kínai" boltokban is, 600-800 Ft körül van egy csomag ára.

2018. febr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Minél többet :)

Nekem a miso leves, sushi, ramen, tempura, ochazuke nagy kedvenceim.

2018. febr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!