Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Anyum tegnap vett a Penny-ben...

Anyum tegnap vett a Penny-ben egy üveges paradicsomszószos, rikottás, sajtos (! ) mártást. (? )

Figyelt kérdés

Kérdeztem tőle, ez mire jó? Azt mondta, "mittudomén". :D


Hát nem vagyok előbbre, mert olyan üvegben van, mint a Bolognai szósz, stb. De hogy benne van a sajt is? Szerintetek mit lehet készíteni belőle? Mondjuk eláll jó ideig, de gondoltam, megkérdezlek benneteket, hátha ismeritek.



2018. márc. 9. 15:27
 1/7 Mansour ***** válasza:
98%
Ugyanarra, mint a bolognai. Spagettire vagy más tésztára. Az olaszok sokféle tésztaszószt készítenek, többek között rikottásat és/vagy parmezánosat vagy pecorino sajtosat. Fő a változatosság!
2018. márc. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Na ezen jót vigyorogtam.

Meg veszi anyád, de nem is tudja mire való. ???

2018. márc. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hidd el, én is, amikor mondta. 70 éves egyébként. Gondolom, akciós volt.
2018. márc. 9. 16:28
 4/7 anonim ***** válasza:
97%
Sajtmártásos tészta is van, én is szoktam csinálni, igaz nem paradicsomosan, hanem tejszínnel, de biztos így is finom. Kifőzől tésztát és a mártással összemelegíted.
2018. márc. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb 25 dkg száraztésztához elegendő egy ilyen üveg szósz.

Jól melegítsd át, esetleg a saját ízlésed szerint még feljavíthatod fűszerrel, vagy egy kis plusz paradicsommal, és a kifőzött forró tésztára merve jó lesz.A tetejére még tehetsz reszelt sajtot is, mert amennyi abban van édeskevés.Kettőtöknek pont elég lesz.

2018. márc. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 20-30 dkg darált húst is párolsz alá, akkor még tökéletesebb lesz!:)
2018. márc. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2018. márc. 9. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!