Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehetne vinni suliba...

Mit lehetne vinni suliba ebédre - menzakaja helyett, ami nem szendvics?

Figyelt kérdés
Lecsúsztam a gyerekek ebédbefizetéséről és most egy hónapot meg kell oldjak. Milyen tippjeitek vannak, amik hidegen is jók? (Rántott hús, rántott csirke, pizza, tortilla tekercsen túl.)
2018. márc. 21. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

A szendvicsen kívül más nem nagyon jó hidegen fogyasztásra, maximum a krumplisaláta, tésztasaláta, az ilyen hidegtálas dolgok. De az meg elég egyhangú lenne egy hónapra.

Szendvicsbe nemcsak párizsit lehet tenni. Én lesütnék húst, felszeletelném, salátával, uborkával egy magos zsemlébe tenném, vagy mellé tálalnék salátát, zöldségfélét. Rántottás zsemle, vagy csinálnék tojáskrémet, tonhalkrémet.

2018. márc. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Amiket az első mondd. Mehet tojás, virsli, sütve vagy főzve mindkettő jó. Sok zöldség, gyümölcsök. Csinálhatsz ízesített zabkását sok gyümölccsel, garantáltan nem lesznek éhesek kora délutánig. Csak víz meg zabkása kell, amiket bedobsz mikróba, tehetsz rá fahéjat, tehetsz mellé túrót, szeletelsz rá almát vagy banánt. Ez egészséges is, és laktat.

Szendvics is mehet mással mint felvágott, egyszer szalámi, egyszer vajkrém, vagy májas, paprikával pl.

Mehetnek a húsok is salátával.

Paradicsomsaláta, krumplisaláta amit este megcsinálsz és reggel vihetik, több napig is jó. Zöldség saláta is mehet valami öntettel. Bár ezekhez nem árt valami hús mondjuk. Kivétel a krumpli saláta meg a franciasaláta mondjuk, ezek magukba is ehetőek.

2018. márc. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk, ha valaki így jár, akkor is mindig kap a gyerek enni, mert mindig van hiányzó, csak naponta kell fizetni.

Így a hiányzó kajája sem megy kárba és a hiányzó meg megkapja, illetve a következő befizetéséből levonják a másik gyerek által fizetett napi pénzeket.

Így mindenki jól jár.

Nálatok ez nem lehetséges?

2018. márc. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Sajnos nem, ebben a suliban nincs erre lehetőség - pedig amit mondasz, az nagyon jó rendszer, ebben a suliban is biztosan van olyan hiányzó, aki elfelejti lemondani az ebédet (én is szoktam).

2018. márc. 21. 13:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Talán segít ötleteket találni, [link]

[link]

2018. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4

Már csak azért is jó a rendszer, mert a kaját aznap már nem lehet lemondani, hiszen már készül.

Akinek meg reggel derül ki, hogy beteg a gyerek, vagy valami közbejön, az ha nem is felejti el, de már nem mondhatja le.

Talán lehetne szülőin javasolni, ha gondolod..

2018. márc. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%

A párom rántottát és (nem cukros, lisztes) sütit is visz munkába, neki príma. Zabkása, ízesített túró, sós muffin, vannak lehetőségek.

Persze figyelembe kell venni a gyerekek ízlését s azt is, hogy mi laktatja őket, engem pl. a zabkása egyáltalán nem, de amúgyis kalóriaszegény, szóval jó nagy adag kell, tartalmasabb elemekkel megpakolva, hogy egy komolyabb kalóriaigényt is kiszolgáljon, pár deka zab ugyebár semmi se, egy lötyögős fél tesióra leviszi. Ha mégis kalóriaszegényebb az adott étel, én pakolnék mellé olajos magvakat és aszalt gyümölcsöket.

2018. márc. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a zabkása kilőve, mert egyáltalán nem szereti - pedig az valóban jól variálható (lenne). :/ (most egyelőre ott tartok (amit tudom h megesznek), hogy pizza, tortilla tekercs, házi hamburger, rántott hús zöldsalátával, rántott hal-kukorica-tasakos majonéz, mákos guba, túrógombóc, fasírtgolyók, cézársaláta (mellé kis tasakban a pirított zsemlekocka), krumplisaláta, hot dog (ezt valamiért amúgy is hidegen szereti a fiam)) Szóval ha ezeken túl akad még ötlet, szívesen fogadom - még vagy 5 tipp kéne - az eddigieket pedig köszönöm! :)
2018. márc. 21. 14:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a Calzone jutott az eszembe (családon belül csukott pizzának nevezzük). Mindenféle töltelékkel lehet készíteni. Azért jobb, mint a sima pizza, mert kényelmesebben elvihető, olyan dologgal is töltheted, ami a sima pizzáról lehullana szállításkor.


A másik ötletem a spenótos-túrós háromszög (amit szintén lehet mással tölteni), én ezt a receptet szoktam követni:

[link]


Készíthetsz házi pizzás csigát is.

2018. márc. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!