Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerűen és gyorsan elkészít...

Egyszerűen és gyorsan elkészítkető recept?

Figyelt kérdés
Kellene egy olyan recept, amihez nem kell sok hozzávaló, egyszerűen elkészíthető,finom és gyors. A válaszokat előre is köszi!<3<3

2018. ápr. 10. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vajaskenyér.


Hozzávalók:

- vaj

- kenyér


Elkészítés:

1. Fogjuk a kenyeret és megvajazzuk.

2018. ápr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Kösz a tippet!Valami olyan ami finomabb?:D
2018. ápr. 10. 19:02
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Hát van egy, de az már azért bonyolódik.


Vajaskenyér reszelt sajttal.


Hozzávalók:

- vaj

- kenyér

- sajt


Elkészítés:

1. Fogjuk a kenyeret és megvajazzuk. A sajtot a megvajazott kenyérszeletek tetejére reszeljük.

2018. ápr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyors hacsapuri


Hozzávalók (250 ml csészével mérve)

1 csésze finomliszt

1 csésze tej

1 db tojás

1 teáskanál só

25 dkg túró

5 dkg reszelt sajt

A sütéshez

2 dkg vaj vagy 2 evőkanál olaj

Elkészítés


A lisztet, tejet, tojást, sót simára keverem.

Beleforgatom a túrót és a reszelt sajtot.

Egy tapadásmentes serpenyőben felforrósítom a zsiradékot, egyszerre beleöntöm a masszát és elegyengetem a tetejét. Nagylángon sütöm egy-két percig, hogy kérget kapjon, majd takarékra állítom a lángot, és lefedve addig sütöm, amíg a teteje már nem folyós. Kb. 10-12 perc.


Két lapát segítségével megfordítom, megint nagy lángra állítom alatta a tűzhelyet és pár perc alatt pirosra sütöm.

Tálalás előtt 10 percig pihentetem.


[link]

2018. ápr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1-3-as te állat vagy XD, de a reszelt sajtos vajas kenyér - asszem, holnap megvan a reggelim, köszi ;)


Kérdező:

Én ma tejszínes szalonnás-sajtos tésztát készítettem.


- 1 nagy fej vöröshagymát üvegesre pároltam 10 deka apróra vágott szalonnával együtt.

- lehűztam a tűzről, pici lisztet szórtam rá, beleborítottam egy doboz tejfölt (az volt itthon)

- só-bors-majoranna

- mikor már jó forró volt, adtam hozzá 10-15 deka parmezánt

- összeforgattam a kifőtt tésztával, vajazott jénaiba tettem, megszórtam még sajttal és megsütöttem

2018. ápr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tonhalas tészta. Isteni finom, sokszor készítettem már.


Hozzávalók:

kb. 300 g tonhal (konzerves)

paradicsomkonzerv (egész, hámozott)

1. csapott ek. bazsalikom

1-2 gerezd fokhagyma

olaj

bors

250 g spagetti tészta


Elkészítés:


A tésztának teszel oda vizet főni, közben tudod készíteni a kaja többi hozzávalóját. A tonhalat lecsöpögteted, kicsit összetöröd villával, és kis olajon megpirítod a fokhagymával együtt, utána sózod, borsozod. A paradicsomot összeaprítod, és levével együtt ráöntöd a tonhalra, majd rászórod a bazalikomot. Kicsit hagyd összefőni az egészet. Közben ha felfőtt a tészta vize, főzd ki a spagettit. Ha kifőtt, csöpögtesd le, és keverd össze a tonhalas, paradicsomos masszával.

Sajttal tálalható, de anélkül is finom.

2018. ápr. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a tonhalas tészta az egyik kedvencem, csak kicsit másképp készítem, mint az előző. Egy kevés olivaolajon megpirítom a fokhagymát, hozzádobok egy doboz félbevágott koktélparadicsomot (ha van otthon, akkor más zöldésget is teszek hozzá, pl. zöldbabot, cukkinit), megfűszerezem (só, feketebors, fehérbors, bazsalikom) és amikor kicsit összeesik, hozzáadom a tonhalat. Ebbe forgatom a kifőtt penne tésztát (spagettivel is jó) vagy gniocchit. A gniocchi egyébként kb bármilyen szósszal is finom, én szeretem otthon elkészíteni, de boltban is lehet venni.
2018. ápr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!