Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Túróból milyen édességet...

Túróból milyen édességet lehetne készíteni a gázon főzve vagy sütve, de semmiképp sem sütőben?

Figyelt kérdés

Túrógombócon, túrós derelyén és túrós tésztán kívül tudnátok még mondani édességet, ami nem sütőben készül? (Elromlott a sütő, de itt a túró.)

És kellene mindenképp hőkezelni, tehát gázon sütni vagy főzni, mert nem a legfrissebb, bár még jó, de már nincs kedvem nyersen enni...


Derelyét akartam, csak túl vacakolós az most. Hátha másnak vannak jobb tippjei a kisujjában, Köszi előre is!!!



2018. ápr. 23. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Palacsintába nagyon jó.
2018. ápr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Túrófánk. 5 perc alatt bekevered, 10 perc alatt megsül és isteni. 😊
2018. ápr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Huhh, egyáltalán nem álmodoztam valami olajban sült izéről, de most, hogy elolvastam pár receptet, tök szimpi lett a túrófánk. És mivel ilyet még nem sütöttem, kedvem lett hozzá, lehet ez lesz! Köszi!

Azért még jöhetnek tippek máskorra, vagy másoknak!

2018. ápr. 23. 09:31
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Túróval töltött zsemle.Sajnos ezt is olajban kell kisütni, de jól lecsepegtetve isteni finom.

Citromos-vanilás túrót készítesz (mint a palacsintába ). A zsemléket félbevágod, kiszedsz egy keveset a belsejükből (ez jó lesz szárítva pl morzsának)beletöltöd a túrókrámet és bő olajban kisütöd.

Régen anyukám sokszor készített ilyent, nagyon szerettük.Eléje valami egyszerű levest készített, mert a túrós zsemle nagyon laktató.

2018. ápr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

#4

Te rosszul figyelted meg anyukádat, mert a túrós zsemlét sütőben sütik.:)

[link]

2018. ápr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Se sütni, se főzni nem kell: túrót krémesre keversz baracklekvárral (vagy olyan lekvárral, amilyet szeretsz), a legjobb botturmix-szal kikeverni, mert akkor sima, egyenletes lesz. Nem kell megvenni a drága bolti poharas krémtúrót. :)
2018. ápr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

#6


"És kellene mindenképp hőkezelni, tehát gázon sütni vagy főzni, mert nem a legfrissebb, bár még jó, de már nincs kedvem nyersen enni..."

2018. ápr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Túrógaluska fahéjas porcukorral


Hozzávalók:

50 kg túró

4 tojás

8 evőkanál rétesliszt

csipet só

A tálaláshoz:

fahéjas porcukor


Elkészítés: A hozzávalókat alaposan összedolgozzuk, 15 percig pihentetjük, majd kanállal lobogó, sós vízbe szaggatjuk, és megfőzzük.


A vizet lecsöpögtetjük róla, majd tálaláskor fahéjas porcukorral meghintjük.

2018. ápr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak édesség lehet?

Van egy jó kis leves receptem.

2018. ápr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Túróból leves? Aha, kíváncsi vagyok rá, felvázolhatod!!! :)


Amúgy a múltkori túróból végül megsütöttem a fánkot, jó lett!


És bejön ez a fahéjas galuska is! Volt már, hogy elfogyott a prézli, mikor épp gombócot akartam, na olyankor jó alternatíva lehet ez a galuska... Kösz!!

2018. ápr. 25. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!