Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Okozhat bármilyen problémát?

Okozhat bármilyen problémát?

Figyelt kérdés
Mindig is kedvenc zöldfűszereim voltak a petrezselyem,szárzeller éa a lestyán.Mindhármat tetemes mennyiségben termesztem a kertemben,sok ételhez használom,és nagy mennyiségben.Van hogy újkrumplit főzök össze paprikával,paradicsommal és egy-egy nagy csokor a fent leírt zöldfűszerekkel,nem pár szálat teszek bele hanem szó szerint csokrot.Imádom az ízüket,van hogy csak simán ahogy ledzedem úgy megeszem nyersen.Okozhat bárminemű egészségügyi problémát túlzott fogyasztásuk?

2018. máj. 2. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem. Várandós kismamáknak nem ajánlott. Sok káliumot tartalmaznak, ami jó..., egy bizonyos fokig.
2018. máj. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%

Én nem tudom mit tartalmaz, de elfogadom az 1-es válaszát, legyen kálium.

Azt viszont biztosan tudom, hogy a kálium rendszeres, ipari mennyiségű fogyasztása túladagoláshoz vezet, ami súlyos betegséget, illetve halált is okozhat.

[link]


Beszéld meg az orvosoddal, készíttess egy vérképet és ha rendben vagy, akkor egyed!

2018. máj. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A káliumon kívül sok egyéb vitamint tartalmaznak,erős vízhajtó hatásúak,emésztést elősegítő hatásuk van.Annyi káliumot közel sem tartalmaz egyik sem hogy túladagolás tüneteit idézze elő,ahhoz valószínűleg le kellene legelnem egy rétnyit.Végül is évek óta eszem rendszeresen mindegyiket,semmi rossz jel nem mutatkozott eddig,sőt..
2018. máj. 2. 20:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3


"Végül is évek óta eszem rendszeresen mindegyiket,semmi rossz jel nem mutatkozott eddig,sőt.."


Akkor minek a kérdés?:)

Egészségedre!

2018. máj. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hogy eddig még nem jelentkezett semmi probléma,attól még lehetne akár káros is,de nem tartom valószínűnek...ezért kérdeztem csak rá.


Egyébként köszönöm!:)

2018. máj. 3. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!