Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi hús kell egy 16 fős...

Mennyi hús kell egy 16 fős társaságnak egy grillezős vacsorához? Milyen ételeket készítenétek?

Figyelt kérdés

Összevont szülinapi ebéd helyett gondoltam, hogy inkább grill-, BBQ ételeket készítenénk a szabadban.

Azt szeretném, ha mindenki találna kedvére valót, ezért kell csirke és sertéshús, esetleg valamilyen marhahús is, és természetesen zöldségek, de nem tudom milyen mennyiség szükséges.



#csirke #tarja #csirkemell #oldalas #csirkeszárny #BBQ ételek #grill ételek #egyben sült hús
2018. máj. 17. 07:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Fejenként legalább 2-3 szelettel számolhatsz. Mondjuk azt jó lenne kideríteni ki melyik fajta húst szereti jobban mert akkor tudnál kalkulálni.
2018. máj. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A társaságból hárman csak csirkét esznek, a többiek bármit, csak hús legyen 😃
2018. máj. 17. 07:29
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora grilled van? A szokásos méretűekkel max 4-5 embernek lehet normálisan grillvacsorát készíteni, pláne, ha még a zöldséget is sütni akarod. 16 embernek órákon keresztül tart annyi kaját elkészíteni vele, hogy mindenki jóllakjon, mindig csak a társaság kis része eszik, a többi meg nézi éhesen.:-) Ezt azért gondold át. Amúgy fejenként úgy 30-40 dkg hússal számolnék (nyersen mérve).
2018. máj. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

#3. Ez így van nagyjából, de a kerti grillezés erről szól. Nem úgy működik, mint egy lakodalomban, hogy na most akkor mindenki üljön le, és evés van. Hanem folyamatosan megy a sütögetés, valaki mindig ott áll a grill mellett, és ahogy készül, úgy eszik. Nálunk sosem szokott mindenki egyszerre leülni az asztalhoz, van aki még iszogat, van aki tekézik, van aki rábukik az első hússzeletekre. Ez ilyen.

Fontos lenne kérdező, hogy milyen és mekkora grillsütőd van. Nagy társasághoz ugyanis a gömb grill a legmegfelelőbb. Azon órákig el lehet sütögetni folyamatosan. Én húsfajtánként személyenként 2-2 szeletet számolnék, tehát 2 szelet csirke, 2 szelet tarja, 2 szelet marha, plusz zöldség grillezésből számtalan variáció van.

-Fiatal cukkinik karikára vágva, egy egy szelet trappista ráhelyezve

-bébikukorica

-kaliforniai paprika hosszában félbe vágva, és fűszerezett, darált hússal megtöltve, a tetejére reszelt sajt.

-Spárga

-gomba

-paprikát, félbevágott vöröshagymát bármikor mellé lehet dobni a hús sütögetése közben

-Másik kedvencem az erdélyi michi, vagy mics. Legalább kétféle hús kell hozzá, sertés és marha, de eredetileg kevernek bele bárányt is, de most maradjunk a könnyen beszerezhető és olcsó darált húsnál. Nem sok minden kell bele, só, bors, rengeteg apróra vágott vöröshagyma, szárított bazsalikom, vagy bármi zöld fűszer, keress rá, ahány ház annyi szokás ez a recept. Vizes kézzel gyúrjuk a kis hús rudacskákat, és mehet is a grillre.

2018. máj. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
#4-es, pontosan tudom, miről szól a kerti grillezés, rendszeresen csináljuk.:-) Az viszont elég kellemetlen, ha odamegy a társaság - szülinapi ebédre, ne felejtsük el!-, aztán a nagy része vár másfél-két órát, mire valami érdemleges kajához jut. Erre fel kell készülni, van rá több megoldás is. Ezenkívül nem árt előre megállapodni, kik váltják egymást a grillnél, nem mindegy, milyen összetételű a társaság. Előfordulhat, hogy a házigazda nyakában marad az egész, és megünnepelheti a szülinapját azzal, hogy bevásárol és előkészít kaját 16 emberre, majd néhány órán keresztül ott áll a grill mellett, végül elköszön a vendégektől, és nekiállhat mosogatni.:-)
2018. máj. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
#5. De akkor a megoldásokat sorold fel légyszi. Mert nem tudom mekkora és milyen grillező kell ahhoz ,hogy egyszerre ehessen 16 személy és a kérdezőnek is hasznos lenne. Én olyan partikon voltam eddig, ahol fokozatosan került az asztalra a manna, és mindig akadt valaki aki még nem volt éhes, és inkább még iszogatott klikkesedve. Sosem halt senki éhen. Ha előre kisütöd akkor oda a kerti parti feeling, ráadásul ki is hűl addigra. 16 főből szerintem csak akad valaki, aki átvállalja a tűz őrzését, és elég rossz, ha valaki a végén nem ajánlja fel a segítséget az elpakoláshoz, mosogatáshoz. Nálunk ez evidens szokott lenni.
2018. máj. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
No igen, pl. ezért is érdekes a társaság összetétele.:-) Megoldás egyébként a többféle, tartalmas saláta, ami előételnek is jó, lehet előre megpárolni egyben marhahúst, tarját vagy oldalast, amit házi BBQ-szósszal bekenve csak körbe kell sütni a grillen, és kettő is elfér egy hagyományosban, de akár feldarabolva is pillanatok alatt elkészül, vagy ha van tűzrakó hely, ott is lehet egyidejűleg szalonnát, megfelelően előkészített nyársakat, a parázsban alufóliába csomagolva krumplit, de akár befűszerezett csirkemellet, karaj-, tarjaszeleteket is sütni. Nekem van halfüstölőm, abban 20-30 perc alatt elkészül 4-5 adag hal, de lehet isteni csirkemellszeleteket is készíteni benne, annak kicsit több idő kell.
2018. máj. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Attól is függ gyerek van e a 16 főben. Gyerekek nők nem esznek annyit. Én a 3 fajta húsból 10-10- 10 szeletet pácolnék le. Aztán ha véletlen nem elég akkor a hűtőből ha nagyon fogy valamelyik akkor raknék hozzá. Nem biztos hogy túl sok kaja kell hiszen lesz hozzá zöldség, saláta, és kenyér. Ha friss a kenyér eteti magát. Nálunk a hétvégen volt grill kb 12 fő. 15 grill kolbászt vettem, 20 db oldalast. Ebből 10 kolbász , 12 db oldalas fogyott, 1 kg kenyér. Nagy üvegből gomba saláta mind elment ill. 2 kis doboz kukoricából saláta az is mind elment. 1 cukkini és fél doboz gomba. Amúgy órákig nálunk voltak a vendégek, nem hatalmas a grillünk. Mikor 2 kört lesütött a férjem kb mindenből volt valamennyi, akkor ültünk le enni. És mindenkinek jutott minden. Közben sült is még. Nem volt gond a várakozás hiszen lazulás volt nem lakodalom.
2018. máj. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Mivel marhahúst is vennél, én abból összedobnék egy bográcsgulyást, az elfődögél magában, ha valaki nem bírja kivárni a sülteket tud abból enni és általában mindenki szereti. A levesimádók is ki lesznek elégítve.

Ehhez 1,5-2 kg marhahús elég, ha egyéb étel is készül. Bele krumpli, zöldség, csipetke és tökéletes.

Mondjuk én már itt meg is állnék, (de akkor több hússal, nagyobb mennyiséget csinálnék) mert ennél több ételre nincs szükség, ha van édes és sós süti, illetve torta.

A csirkét csináld meg roston zöldségekkel, a sertéshúsból meg nyársakat készíts, rajta hagyma, kolbász, szalonna.

A csirke és sertéshúst előző nap pácold be külön-külön, de a sertés páclébe tegyél egy mokkáskanál szódabikarbónát is (húspuhító)

2018. máj. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Egy 110 cm-es gázos BBQ sütőnk van + kapunk kölcsön egy 56 cm-es átmérőjű faszenes gömbgrillt.

Azt gondolom ezzel a kettővel már elég gyorsan tudnánk sütni.

Természetesen sós rágcsák, mártogatók már lennének addig is amíg a húsok elkészülnek.

Nagyon jó ötlet a kaliforniai paprika hosszában félbe vágva, és fűszerezett, darált hússal megtöltve, a tetejére reszelt sajt.

Külön köszönöm.

A grillezett cukkini trapistával is nagyon tetszik.

Azt gondolom, hogy az egyben sült BBQ oldalast és egy egész tarját, már előző este elkezdem sütni 70 fokon 10-12 óra alatt készül el, aztán csak szósszal megkenjük és megpirítjuk.

Marhasültet még nem mertem készíteni, első sorban azért, mert nem tudom milyen húst kapok, és bizonytalan, hogy mennyi idő alatt készül el.


Két féle salátát tervezek készíteni, az egyik majonézes kukorica, a másik görög saláta lenne.


Köszönöm az eddigi válaszokat, és várom a további javaslatokat.

2018. máj. 17. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!