Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi hús kell egy 16 fős...

Mennyi hús kell egy 16 fős társaságnak egy grillezős vacsorához? Milyen ételeket készítenétek?

Figyelt kérdés

Összevont szülinapi ebéd helyett gondoltam, hogy inkább grill-, BBQ ételeket készítenénk a szabadban.

Azt szeretném, ha mindenki találna kedvére valót, ezért kell csirke és sertéshús, esetleg valamilyen marhahús is, és természetesen zöldségek, de nem tudom milyen mennyiség szükséges.



#csirke #tarja #csirkemell #oldalas #csirkeszárny #BBQ ételek #grill ételek #egyben sült hús
2018. máj. 17. 07:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%
úgy érted egyben sütöd a tarját, és konfitálod?
2018. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem konfitálom.

Készítek egy pácot ( almaecet, citrom és narancs héja és leve, só ,bors, ketchup, cajenne bors, kevés barna cukor, tabasco) ebben áll 10-12 órát.

Aztán 140 fokon sütöm 1 órát, megsózom, sütöm még 1 órát megfordítom a másik oldalon is megsózom, majd leveszem a hőfokot 70 fokra, és sütöm kb. 6 órán át. Ezt a részét a sütőben készítem.

Közben a pácléből elkészítem a szószt.

A befejezéshez BBQ sütőben a hőfokot 180 fokra állítom, kb. 40 percig sütöm, az utolsó 20 percben megkenjük a szósszal, 10 perc múlva megfordítom a másik oldalon is megkenem, és még 8-10 percig sütöm.

Ez nagyon hosszan készül, de megéri vele bajlódni.

2018. máj. 17. 22:23
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól hangzik, kérdező.:-) Lassú, alacsony hőfokon sütéssel marhapofát szoktam készíteni, késő este vagy nagyon korán reggel berakom a sütőbe, ebédre tökéletes. Barbecue-t még nem készítettem belőle. Vajpuha lesz, mire elkészül, lehet, hogy érdemes esetleg kipróbálni, az a fajta hús, amit gyerek is könnyen és szívesen megeszik.
2018. máj. 18. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon jól hangzik.

Ha tudok venni marhapofát,ki fogom kipróbálni.

Sajnos bezárt a jól bejáratott, megbízható hentesem, még keresgélnek, így egyelőre szorítkoznom kell a könnyen beszerezhető húsokhoz.

2018. máj. 18. 06:47
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális a kérdés, itt található a grillezett töltött paprika, amit írtam korábban.


[link]

2018. máj. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Kedves vagy.☺

Köszönöm a receptet, van még időm tervezgetni , a „buliság" június első hétvégéjén lesz.

2018. máj. 20. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!