Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Grillezni megyünk, mit vigyek...

Grillezni megyünk, mit vigyek hozzá (hús, zöldség) és mennyit?

Figyelt kérdés
Még sosem voltunk grillezni, de most meghívtak a párom munkatársai, de azt mondták, ne vigyünk semmit. De üres kézzel odamenni meg olyan fura lenne. 6-8 fős társaság lesz. Ötletek? Gondoltam viszek azért valamennyi pácolt húst meg salátát, grillsajtot. Mit gondoltok?

2018. jún. 8. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem kérdezz rá, hogy ki mit visz (elvileg ha a húst ök biztosítják, akkör fölösleges neked is vinni), viszont valami nem teljesen megszokott, körítésnek is megfelelö saláta biztos jó ötlet lenne. A grillsajt esetleg, de nem biztos, hogy tetszik a többieknek is.
2018. jún. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valami innivalót. Biztos szomjas lesz a sok husi.
2018. jún. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha grillezni hívnak akkor a grillezhető dolgok már megvannak. Inkább vigyetek salátát vagy inni valót.
2018. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is valami kiegészítő dolgot vinnék. Pl. csinálhatsz valami vegyes, friss salátát, mártogatóst a húshoz, különleges BBQ szószt. Szerintem a sajt sem rossz ötlet. Biztos, hogy elegendő hússal készül a házigazda, és az sem jó ha besokallnak egy valamiből.

Lehet esetleg még micset készíteni. Én úgy szoktam, hogy csak bekeverem a fűszerekkel a darált húst, és bent hagyom a tálban, amúgy is össze kell érnie az ízeknek. Megformázni sem érdemes előre, mert úgy is csak összeragadna. A grill mellett gyúrom formára vizes tenyérrel, és rögtön rakom rá a grillre. (tálkában készítek oda vizet, amiből nedvesítem a kezem).

Azért praktikus, mert csak annyit süttök ki, amennyire igény van, ha megmarad a tálban a bekevert hús, másnap is ki lehet sütni, vagy tovább fűszerezve megsütni fasírtnak. Alapvetően a micsbe nem sok minden kell. Sok sok apróra vágott vöröshagyma, só, bors, csombor, vagy bármilyen zöld fűszer ízlés szerint, de az erdélyiek csomborral készítik.

2018. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ételt ne, italt vigyél.
2018. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi múltkor süteményt vittünk.
2018. jún. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Süti, ital, rágcsa- romlandót ne vigyél, valószínűleg rengeteg kaja lesz
2018. jún. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!