Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A mikróban zöldség vagy...

A mikróban zöldség vagy gyümölcs chipset készíteni egészségtelen?

Figyelt kérdés
2017. dec. 18. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen szempontból lenne egészségtelen ?
2017. dec. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Nem alkalmas rá. Bajod nem lesz tőle, de nem lesz a zöldségből, gyümölcsből csipsz.

A mikró működési elve az, hogy az élelmiszerben lévő vízrészecskéket kelti heves mozgásra.

Megpuhulni megpuhul a zöldséged, ne nem lesz ropogós. Sütőlemezen próbálkozz, szárazon, vagy alkalmas olajjal picit meglocsolva.

2017. dec. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hogy nem e??? próbáld ki. most csináltam a mikróban, és full ropogós lett :) céklát vékonyra gyalultam, megforgattam sós oliva olajban (hogy mindenhol érje) és egyenként sütőpapírra pakolva 5 perc alatt a mikróban roppanós lett mint a chips, épp olyan mint a bolti (vagy még finomabb mert nem tocsog a zsírban)...a gyerekem nagyon szereti. de felmerült bennem hogy a mikró nem ártalmas e így mármint az így készült étel...csak mert sok oldalon javasolják hogy inkább bő olajba vagy fritőzbe süssük...és nem értem miért, amikor így lényegesen kevesebb olaj kell hozzá (szinte semennyi...)...próbáltam normál sütőben amúgy, de ott 2 óra alatt se sült meg, vagy ami igen az megégett....
2017. dec. 18. 14:14
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem hinném, csak sokáig tart :) Persze másutt még tovább, de az legalább mennyiség, egy kis krumplit valami 7 percig szórakoztat a mikró... Rendes zöldséggel (mert a krumpli az durván keményítős, nem tartom zöldségnek) nem próbálkoztam. De jó lesz, szó se róla, csak elég vajat tegyek rá. Kérdezted, miért mondják a bő zsírt, amikor úgy sok zsírt vesz fel. Talán épp azért. Jó, ez zöldség- s emberfüggő, de sokunknak rendes zsírmennyiség kell a chipshez, akkor is, ha zöldségchips. Bár sok zöldségnek nem áll jól a fritőz, próbálkoztam némelyikkel. Sütőben biztos jobb, csak én nem várok egy órát egy marék kalóriaszegény cuccra.


A gyümölcsnek persze nem kell zsír, bár azt aszalóban készíteném, igaz, az is hosszú idő, de ezt átvettem a nyersvegánoktól s a paleóból: gyümölcsöt nem hőkezelek, ha egy mód van rá.

2017. dec. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Itthon vagyok és ráérek. Elvégeztem egy kísérletet.

Azaz az ismertetett módon előkészítettem egy adag zöldséget, s szintén sütőpapírra tettem.

950 W teljesítmény mellett 15 perc után sem látok mást, minthogy talán egy picit zsugorodtak.

2017. dec. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem tudom mivel próbálkozol, én répát és céklát gyalultam, a répák 5 ftos méretűek, a céklák 10 ftos méretűek. Beleöntöttem egy tálba úgy frissen vizesen, mosás után, megsóztam, nagyjából 1 nagy marékhoz egy kupaknyi olajat öntöttem. Átforgattam hogy mindenhol érje. sütőpapírra dobtam (még csak arra se figyeltem hogy ne érjenek össze mivel répánál a hajam kihullana ez esetben). Mikróba 4 perc alatt sült ropogósra. Talán más a teljesítmény? Nem tudom, de nekem másodszor is hibátlan lett.
2017. dec. 18. 16:09
 7/11 A kérdező kommentje:

az tény hogy összezsugorodtak! a lányom kis markába elfért az egész, de szerintem a bolti zacskóba sincs sokkal több...(mármint a répa chips esetében).


Azért nem szeretem a sütőt mert nekem ott sosem sikerül, 2 óráig sütögettem tálcával - mennyiség jegyében, hát full puha maradt, ami meg kellően roppant volna hót feketére égett. És ez nem az első kísérletem volt. A mikróba nekem 3-4 perc alatt lett kész.

2017. dec. 18. 16:11
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
A mikróban tudtommal nem lehet chipset készíteni csak sütőben.
2017. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor én biztos ufó vagyok. Egyébként keress ra. Vagy 80 oldalon leírják hogy lehet...
2017. dec. 18. 22:34
 10/11 anonim ***** válasza:

"Elvégeztem egy kísérletet. Azaz az ismertetett módon előkészítettem egy adag zöldséget"


Biztos, hogy figyeltél arra mit ír a kérdező?

"és egyenként sütőpapírra pakolva 5 perc alatt a mikróban roppanós lett mint a chips"

Szóval egyenként pakolta!

Nem egy fél kilót beborított a mikróba egymás hegyén hátán több rétegben vastagon egymásra halmozva, hanem a sütőpapírra úgy pakolta ki egyesével(!) hogy egy réteg legyen!

Próbáld újra így, és neked is sikerülni fog.

Ahogy a kukorica is kipattan a mikróban. Úgy chips is készíthető!

2017. dec. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!