Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szoktatok heti menüt készíteni...

Szoktatok heti menüt készíteni? Írnátok egy két példát?

Figyelt kérdés
Mennyire tudjátok betartani? Én is próbáltam, de sosem sikerül véghezvinni.

2018. jún. 11. 08:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%
Furcsa látni, hogy mint az utolsó válaszoló is: minden nap van rizs/krumpli/tészta. Biztos, hogy nem bírnánk állandóan azt enni.
2018. jún. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Milyen köreteket ismersz meg ezeken kívül, utolsó? Nálunk pl rajtam kívül senki nem eszi meg pl a bulgurt, a cukkinispagettit vagy brokkolirizst. Javaslat?
2018. jún. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
34%

22-es, a javaslatom minden egyéb zöldség a világon, ezer féle módon elkészítve. Csőben sült kakukkfüves pórétól a sült gyökérzöldségeken át a friss salátákig sok százféle variáció létezik.


Mi nem ettük soha helyettesítőnek a zöldségeket, azaz nincs brokkolirizs meg cukkinispagetti.


Mi is eszünk (durum)tésztát, de nem köreként, rizst is fogyasztunk, basmatit, jázmint, fekete rizst is.


De krumplit nem is tudom megmondani, mikor ettünk utoljára, ezért furcsa nekem minden nap tésztát vagy valami egyéb lisztes dolgot, rizst vagy krumplit enni. Egyhangú. Persze tisztában vagyok vele, hogy a magyar konyha alapvetően az, köretezés tekintetében főleg.


Mielőtt pedig valaki nekem rontana, közlöm, hogy a családom férfitagjai is így élnek, mindig is így éltek, komoly sportokat űznek, mégsem esnek össze.

2018. jún. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
7%
23-as vagyok, annyit tennék hozzá, hogy mi keverék család vagyunk: francia, olasz, spanyol, magyar. Így az étkezési kultúránk is ennek megfelelően alakul.
2018. jún. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
47%
A brokkolirizs apróra morzsolt brokkoli, a cukkinispagetti meg csikokra vágott cukkini, ergo zöldség, csak más formában. Krumplit, tésztát vagy 5 éve nem eszek, helyette van "teszta" ami lencse-, borso- vagy csicseriborsólisztbol készült. A nyers zöldségeket rajtam kívül senki nem eszi meg, a párolt és egyéb módon elkészített zöldség elmegy. Az is csodaszámba megy, hogy a félig holland családom a heti hétszeri krumpli helyett egy max két alkalommal eszi hetente. Magyarorszagon a tészta, rizs, krumpli az alap, nálatok meg nem. Mindenki ugy etkezik, ahogy megszokta, ahogy neki jó.
2018. jún. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm,hogy ilyen sokan válaszoltatok.

Köszönöm a sok hasznos tanácsot. Igyekszem megfogadni.

2018. jún. 12. 14:21
 27/29 anonim ***** válasza:
57%

21: valamit benézhettél. 5 ételre 5 féle “köret” volt. Rizs, tészta, gnocchi, krumpli és saláta.

Emellett szokott lenni persze kuszkusz is, lencse, quinoa, nokedli, stb. is, most épp ezek voltak. Bulgurt nem szeretem, árpát, hajdinát vagy más gabonát szívesen eszek egytálételként de köretnek magában nem.

A zöldség nálunk nem köret hanem főétel.

2018. jún. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

A hetre:

rantott cukkini/rantott parizsi/sultkrumpli

vega rakott cukkini

husleves/milanoi sertesborda (2 napi kaja)

tegnap volt kaszas leves

tortpaszuly es hagymas sult kolbasz + leveben leves

matrai borzaska

2018. jún. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%

27

A gnocchi és a krumpli az krumpli, bár az előzőben van liszt is. Ahogy a tésztában is. És még írtad a rizst is. Azaz gyakorlatilag gyors felszívódású, tömítő, egyszerű szénhidrátok. És egyszer valami más.

2018. jún. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!