Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A mindenmentes süteményben mi...

A mindenmentes süteményben mi van?

Figyelt kérdés
2018. jún. 25. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
mák
2018. jún. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Jó kérdés, sose jöttem rá, pontosan mit jelent a mindenmentes. Csak annyit, hogy glutén-, laktóz-, cukor- és tojásmentes? Vagy az adott ember családi allergénjei is kizárásra kerülnek?


De én arra tippelek, hogy gluténmentes vegán sütiről van szó, akire van, aki allergiás, van, aki nem. Úgyse lehet olyan ételt mondani, amire valaki nem allergiás, hallottam már pár ember vizsgálati eredményéről s érdekes betegségekről, bármire allergiások emberek.

2018. jún. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Alapvetően vegán, cukor- és gluténmentes dolgokra szokták használni.
2018. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
A mindenmentest a glutén, tej, cukor mentes ételekre mondják
2018. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Levegő:)


Amúgy általában nincs benne hozzáadott cukor (de tartalmazhat pl. gyümölcscukrot pürésített banánból vagy más egyéb gyümöcsből, pl. datolya), glutén vagy fehér liszt (helyette gluténmentes lisztfajták) illetve állati termékek (tojás helyett almapüré vagy őrölt magvak, tejtermékek helyett növényi tej).


A kolléganőm pl. múltkor hozott egy iszonyat krémes nagyon csokis sütit melóba, ami olajos magvakból, avokádóból, banánból és étcsokoládéból állt, hát esküszöm életem legjobb étcsokis sütije volt, egy kb. 10 centis magas krémes csokiréteg volt benne... és ezt úgy, hogy nem vegán, csak félt hogy megromlik a sok banán a hűtőjében :D

2018. jún. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Festett habszivacsból :D
2018. jún. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából a legtöbben azt írtátok le, hogy mi NINCS benne.
2018. jún. 29. 14:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Legtöbbször vagy nincs benne liszt, vagy olyan verziója található a süteményben, ami gluténmentes, pl. gluténmentes rizsliszt, maglisztek, gluténmentes lisztkeverék, kókuszliszt stb. Cukor helyett cukorpótlók vannak benne, pl. stívia, xillit, eritrit. Állati eredetű zsiradék helyett növényi van benne, pl. kókuszzsír, kókuszolaj, növényi tejszín, margarin. Tojást és tejet nem tartalmaz. Nagyjából ezeket az elveket követik, aztán turbózhatják bármivel, holland kakaóval, vegán csokoládéval, magokkal, gyümölcsökkel, stb.
2018. jún. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!