Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha nincs itthon tojásom,...

Ha nincs itthon tojásom, akkor lehet a süteményben még több zsiradékkal helyettesítenem?

Figyelt kérdés

Azt hallottam,ogy a tojást több zsiradékkal lehet helyettesíteni.

Pl.a receptbe kell 3 tojás,de neked nincs,akkor kicsivel több zsírt,vagy vajat,vagy margarint rakhatsz bele.

Ez igaz?


2018. ápr. 26. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
2018. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát,akkor így jártam,meglátom,hogy sikerül a zserbóm.

A tészta nedvességét a joghurt adja majd,a sütőpor meg felpuffasztja a tésztát,az extra sok zsír meg omlóssá teszi:)

Remélhetőleg.:D

2018. ápr. 26. 18:43
 3/6 A kérdező kommentje:

Amúgy meg nem trollkodásból írtam ki a kérdést,de kíváncsi voltam mit írnak az emberek,mert egy elég népszerű és ismert cukrász a YouTube-on azt mondta,hogy lehet helyettesíteni néhány süteményt több zsíradékkal.:D

A hölgy neve Gemma Stafford.:)

2018. ápr. 26. 18:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem a legrosszabb megközelítés, a zsír fontos elem, helyettesítéskor én is szeretek figyelni rá.

nyilván süti és ízlésfüggő ez. A tojást inkább lennel és banánnal szokták helyettesíteni, de kismillió más is van. A merő zsír az bizonyos szempontból OK, más szempontból más. Ha egy sütibe sok tojás kell, akkor az nem helyettesíthető az én világomban, a vegánoknál azért előfordul a dolog. De ha kevés, akkor a szerepkört kell helyettesíteni. A len és a banán állagra jó, a zsír nyilván erre nem, de ha a tojásnak nincs kifejezetten ilyen szerepe az adott ételben vagy van tojásod, csak kevés, akkor esetleg működhet, bizonyos esetekben legalábbis. Erre nincs fix recept, kipróbálod s kiderül. De a zsír durván máshogyan viselkedik, mint a tojás, ez világos... Amikor én hagyom ki, akkor nem helyettesítem semmivel s egy más, de ehető sütit kapok (a többi hozzávaló is zsíros és összeáll a tészta tojás nélkül is, ez fontos).

2018. ápr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Van, amiben lehet helyettesíteni, vagy simán kihagyni, de pl egy piskótát elég nehezh lenne tojás nélkül megoldani
2018. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%
A zserbónál tudod helyettesíteni kicsit több folyadékkal és egy kevés plusz zsiradékkal.
2018. ápr. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!