Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A boltban kapható (pl. lidlben...

A boltban kapható (pl. lidlben, aldiban) pácolt csirkemell, csirkeszárny, csirkecombhoz hasonló pác házilag?

Figyelt kérdés
Már próbáltam otthon készíteni, néztem a neten is, de csak nem lett ugyanolyan, mint amit a boltban lehet kapni. Só, bors, olaj, paradicsompüré, pirospaprika, hagyma- és fokhagymakrém összetétellel próbálkoztam. Mi hiányozhat még belőle?
2018. jún. 27. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

A nátrium glutamát ízét hiányolod szerintem.

Keress rá, gyakorlatilag minden késztermékben van.

2018. jún. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát lehet, de ízfokozót nem szívesen használnék, figyelembe véve a mellékhatásokat. Azért köszi a választ.
2018. jún. 27. 21:49
 3/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem az összetevőket, de nem tüntették fel sem a nátrium-glutamátot, sem a E621-es számot, pedig elvileg fel kell tüntetni, ha azt tartalmazza. Valószínű mégsem ez lehet a hiányzó összetevő.
2018. jún. 27. 23:02
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
BIZTOS, hogy az lesz.
2018. jún. 28. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Leírod az összetevőket? És hogy hogy csinálod?

Lehet az aranyokkal van gond, azért más az íz.

2018. jún. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A só, bors ízlés szerint, valamennyi olaj, paradicsompüré (érzéssel, hogy ne legyen túl híg), 1 kk. őrölt paprika, 1 nem túl nagy vöröshagyma lereszelve, 4 közepes gerezd fokhagyma szétnyomva, nagyjából ezzel próbálkoztam. Még esetleg lehetne hozzátenni oregánót, bazsalikomot, kakukkfüvet és/vagy piros aranyt, de nem hinném, hogy annyira megdobná az ízét.
2018. jún. 28. 19:11
 7/11 A kérdező kommentje:
És ebben a mixben hagyom állni legalább 1 napig a csirkeszárnyat, combot.
2018. jún. 28. 19:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam, hogy a boltinak az összetevői mik? Szóval hogy mire kellene hasonlítani?
2018. jún. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Már kidobtam a dobozt és elvitték, de bemegyek mind2 boltba, lefotózom és leírom, vagy belinkelem a képet.
2018. jún. 28. 22:57
 10/11 A kérdező kommentje:

Megnéztem pontosan az összetevőket.

Aldis: pádé (só, víz), magyaros szárnyas fűszerkeverék [só, dextróz, fűszerpaprika, vöröshagyma granulátum, fűszerkivonatok, aroma, csomósodást gátló anyag (E551)], étolaj.

Lidlis (ez nekem jobban ízlett): páclé (víz, só, maltodextrin, dextróz, fűszerkivonatok), marinád [repceolaj, só, fűszerek (fűszerpaprika, vöröshagyma, kékhere, lestyángyökér, görögszéna), pálmazsír, cukor, savanyúságot szabályzó anyagok: nátrium-acetátok, fűszerkivonatok].

2018. jún. 29. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!