Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi cukrot tegyek a sütibe,...

Mennyi cukrot tegyek a sütibe, ha a recept édesítőt ír?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy gyakorlott konyhatündér, egy-két kivétellel a muffinban merül ki a tudásom :) Most viszont a párom talált egy receptet, és szeretném meglepni vele, mire hazaér. A recept szerint 2 evőkanál édesítő kell bele, nekem meg csak cukrom van otthon (nem akarok csak azért édesítőt venni, mert ahogy ismerem magam, idén kb már nem használnám máshoz).

Tudtok segíteni?



2018. júl. 5. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Semennyit.
2018. júl. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez hatalmas segítség volt, köszönöm.
2018. júl. 5. 09:40
 3/6 anonim ***** válasza:
20%
Szívesen, jó sütögetést!
2018. júl. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha leírnád a receptet, jobban tudnánk segíteni. Szerintem ne édesítőkben gondolkozz, mert a 2 evőknálni rengeteg, van melyik sokkal édesebb a cukornál! Így látatlanban szerintem 2 evőkanál cukorral megcsinálhatod, de persze recept híján nem tudjuk az arányokat.
2018. júl. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megkeresed hogy x gramm/ml édesítő y gramm cukorral egyenértékű, és annyit raksz bele. Ha ez a tipikus bolti cucc, akkor 7,5ml=100g cukor.
2018. júl. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen édesítő, van, amelyik sokkal kevésbé édes, mint a cukor s van, amilyen többszázszor édesebb.


De ha van tapasztalatod, a süti mennyiségéhez rakd a cukrot, esetleg kóstold meg. Az emberek édességigénye eltér. Én némelyik receptnél automatikusan negyedelem a cukrot, máshol pedig nem... A piskótába olykor egyáltalán nem teszek édesítést, azt a hozzá evett krém vagy lekvár hordozza...


Ha nem írják, hogy négyszeres, ötszörös édességű az édesítő (mivel 2 evőkanálnál tuti nem többszázszoros :)), akkor ugyanannyi cukrot tennék bele, abból olyan nagy baj nem lehet.

2018. júl. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!