Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húszezer forintból lehet...

Húszezer forintból lehet főzni egy hétig 2 főre?

Figyelt kérdés
Eddig ritkán főztem de akkor 6-7 ezerből vásároltam be egy menühöz.
2010. jún. 17. 22:51
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg kicsit fura a kérdésed. 20 ezer Ft-ból főzni 2 főre 1 hétig az azt jelenti, hogy 80 eFt-ból főzni 2 főre 1 hónapig. Egy 5 tagú családnál ez 200eFt-os kosztpénzt tételez fel, ami ma a magyar háztartások max. 10%-ában van meg, ahol 3 gyerek is van. De inkább az 5%-ánál.


A kérdésedre válaszolva, természetesen lehet ennyiből főzni, de valóban ha menüt esztek bárhol, akkor még olcsóbban is kijön (kb. 14 ezerből szerintem).

2010. jún. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
simán lehet! csak okosan kell megválogatni az alapanyagokat.
2010. jún. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
ahogy az egyik előttem szóló írta, ha rá lennél kényszerítve simán kijönnél 20 ezerből egy hónapban, a nincsből nem lehet vásárolni, kreatívnak kell lenni és jó helyen vásárolni....és nem kell minden szemetet megvenni, a mi étrendünkben nincs semmi műkaja vagy chips meg ételízesítő, hús , rizs, zöldség, gyümölcs, tejtermékek, ezek a legfontosabbak
2010. jún. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Bőven, csak figyeld az akciós újságokat és tartós kajákból spejzól be mikor olcsó ( 1 kg rizs, olaj, tészta...), nem kell mindig komoly kaja egy héten 1-2-szer egyetek szendvicst vajas, lekváros kenyér, hiperekben vegyetek nagy kiszerelésű párizsit, májkrémet,

20 kg krumpli sokáig elég, egyszerűbb levesek köményes, paradicsom, lencse leves.... fagyasztott zöldségekkből főzelék ré félkész fasirt, rántott hús a fagyasztoból.

Ha nem tudsz fözni keres fel pár kajás oldalt ötletekért.


[link]

[link]

[link]

[link]

2010. jún. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
91%

20.000 Ft -ból kihozom neked 1,5 hétre,s abban bőven szerepel kaja.S nagyrészt nem a főzelékesebb fajta ill. ebben semmi zacskós gyorsvacak nincs. !


19/L

2010. jún. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Én sem költök többet havonta kettőnkre. Nem veszek semmi bolti vacakot,mint a zacskóslevesek,ízvarázs,kész szósz stb. Magam főzök,egyszerre nagyobb adagot,és lefagyasztom,amit csak lehet. Így nem kell mindennap főznöm sem és mégis változatosan ehetünk.

Figyelem az árakat,és akkor vásárolok,amikor olcsóbb.

De a szomszéd 4 gyerekes családnál is havonta 50-60 ezer megy el az étkezésre.Ott még időnként az üdítő,vagy egy-egy jégkrém,vagy chips is belefér.

2010. jún. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim válasza:
Persze. Nem kell mindennap mást főzni, mert lehet olcsón olyan nagy adag kajákat csinálni, ami 3-4 napig is eltart. Nem több egy 1000-nél és 2 főre bőven jó. Sőt 20-ból ahogy mások mondják, kilehet tartani akár egy hónapig is.
2010. jún. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
hát nem tudom , de én itt élek németországban ahol a kaja árak meghaladják a magyar árakat és ketten kb heti 60-70 eurót költünk kajára.(ez átszámolva 20ezer alatt van) és minden nap eszünk húst , zöldséget, stb. szerintem otthon is simán meg lehet oldani ezt. és nem kell egész héten krumplistésztát enni.
2010. jún. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:
80%
Ha eddig ritkán főztél akkor most miért kell főznöd? egyébként ki fogsz belőle jönni
2010. jún. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
20 ezerből egy hétre 2 személyre bőven ki jössz, ha kicsit figyeled az árakat(persze nem mindenből a legolcsóbbra gondoltam)
2010. jún. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!