Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Te mit készítenél ezekből a...

Te mit készítenél ezekből a hozzávalókból?

Figyelt kérdés

Van itthon:

- brokkoli

- csirke felsőcomb filé

- vöröshagyma

- fokhagyma

- tej, vaj, sajt


Valami rakottasra gondoltam, de bármi ötlet jöhet. Brokkolit még sosem csináltam, így azt is tudni szeretném, mire kell figyelni az elkészítésénél.



2018. júl. 17. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
A brokkoli nagyon jól megy a csirkéhez. Meg kell párolni, vagy majdnem puhára megfőzni sós vízben, rózsákra szedve. Egy kis szódabikarbónát szoktak tenni a főzővízbe, hogy megőrizze a friss zöld színét. Frissen őrölt borssal (én a fehérborsot jobban szeretem hozzá), fokhagymával, kevés szerecsendióval, vagy őrölt köménnyel is lehet ízesíteni, amikor összerakod az ételt. A rakottas egyszerű, kivajazott, morzsával megszórt tepsibe lerakod az előzőleg fehéredésig sütött csirkedarabokat, rá a brokkolit, fűszerezed, és leöntöd besamellel Én szoktam bele tojást keverni, ha egy kicsit kihűlt, úgy használom fel. Tetejére sajt, és mehet a sütőbe. El lehet készíteni őzgerincformában, akkor több tojás kell a besamelbe, és bele kell keverni a reszelt sajtot, a csirkehúst kis kockákra vágva kell elősütni. Nagyon látványos és finom, főleg, ha van otthon bacon, amivel kibélelheted a formát, a csíkok végét a csirkés-brokkolis massza tetejére ráhajtva (gyakorlatilag becsomagolod.) Így ki se kell kenni a formát, a sózással viszont óvatosan kell bánni.
2018. júl. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hú, ez nagyon jól hangzik! :)
2018. júl. 17. 13:06
 3/7 anonim ***** válasza:
😀 A baconos cuccot úgy szoktam sütni, hogy amikor a tetején már jól meopirult a szalonna, kifordítom sütőlapra, és a másik felén is megpirítom grillfokozaton. Két őzgerincem van, egyszerre sütöm, pont elég a családnak, még repetára is marad.
2018. júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Csak annyiban egészíteném ki az elözöt, hoyg a brokkoli nagyon hamar (max. 10-15 perc)megpuhul, vigyázz, nehogy szétfözd!
2018. júl. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Ezt a receptet elkészítheted csirkecomb filéből is.

Nagyon finom kiadós étel.

[link]

2018. júl. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Nagy kedvencem a Sajtos brokkolis csirke.

[link]

2018. júl. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Brokkolipizzát


[link]

2018. júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!