Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretitek a más által főzött...

Szeretitek a más által főzött ételeket? Többi lent.

Figyelt kérdés

Olyan értelemben, hogy én szeretek és szoktam is főzni, így saját ízlésem szerint fűszerezek, ízesítek stb.

Viszont van, hogy jobban esik az, amit más főz meg. Lehet, hogy azert mert nem én "kínlódtam" vele egy órát előtte? Csak egyszerűen leülök ès megeszem....(?)



2018. júl. 20. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem,én is a saját föztöm/sütött eszem szívesebben.

A fűszerezés,sütési,tálalás más :/

2018. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek jókat enni, akár én főzöm, akár nem. Mondjuk én könnyű eset vagyok, mert nagyon sokféle ízvilágot szeretek és alapból mindig szívesen próbálok új fűszereket, technikákat, alapanyagokat, kombinációkat. Ha valaki finomat főz nekem az azért is plusz, mert olyankor mindig elkérem a receptet :)
2018. júl. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a saját magam által készített életeket szeretem, azok vannak akkorára és úgy vágva, úgy fűszerezve és ízesítve, annyira megfőzve/sütve amennyire szeretem.
2018. júl. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#1es vagyok.Bármit megeszek,nem válogatás.

"Csak én másképp késziteném/fűszerezném"

De ez akár a hamburger,pizza,pita és gyorskajákra is áll

2018. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván attól függ. Határozottan igényes vagyok az elkészítés módjára olykor, de nem hiszem, hogy nagyon válogatós lennék. Úgyhogy nem szokott gond lenni e téren, szerencsére a rokonságban mindenki jól főz.


Más dolog, hogy speckó alapétrendem van (régebben rengeteg ételcsoportot kizártam, ma már lazább), így ha nem vagyok épp rugalmas (igyekszem, de van, ami bizonyos esetekben nem esik jól), akkor nekem átkozottul nehéz főzni.


Amit írsz, hogy más dolgozott vele, nos, az kellemes :) Néha picit irigylem azokat, akinek főznek (bár néha nekem is főznek, de itthon mindig belefolyok vagy sütök addig valamit, grrr)... Sokkal poénosabb néha választani vagy meglepődni egy jobb menzán, mint leülni ahhoz az ételhez, amit én főztem s már nem is olyan érdekes (bár sokat kísérletezek, úgyhogy van azért érdekesség).

Szeretek főzni, de azért néha jó, ha nem kell.


Ja és mások ételéből ihletet meríthet egy nyitott ember, aki nem egy szűk körhöz tartozó ételeket szeret csupán. Kínai, japán, indiai, magyar konyha vagy akár mexiókói, jó az mind :D S amikor láttam, hogy mások répát és cukkinit pakolnak a lecsóba, átvettem azt is, mert tetszett.

2018. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én is kifejezetten szeretem más nemzetek konyháit és szívesen főzöm is (főleg olasz ételeket).

Egy hete vendégségben voltunk, sült hal volt friss salátával .... ugye nekem csak enni kellett. Annyira jólesett, ekkor merült fel bennem, miért ilyen jó, amikor más készíti 😃.

Az is felmerült bennem, hogy talán azért, mert nem vagyok eltelítődve az illatokkal a főzés során, illetve a kóstolással.

2018. júl. 21. 08:17
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Szeretem az új ízeket, így szeretem azt is,hogy ugyan az a pl. pörkölt mindenkinél kicsit más.
2018. júl. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Talán pechemre, rettenetesen jól főzök, fine dining értelemben. Ezt másoknál nyomokban sem kapom meg.
2018. júl. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azért, mert nem kínlódtál vele. Palacsinta is jobban esik, ha esetleg anyám hazaküldi a gyerekkel. Például pár napja én is sütöttem palacsintát, itthon ettem kettőt, pedig jófajta házi sárgabarack lekvárral kentem. Küldtem neki, pár darabot, hívott is, hogy ebből benyomott hirtelen hármat is... úgyhogy én szerintem az, hogy neked telemegy az orrod az étel illatával, ha kóstolgatod, akkor az ízével is. Máshol ez nem így van. :)
2018. júl. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!