Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti milyen sütit sütnétek...

Ti milyen sütit sütnétek hétvégére a névnapra?

Figyelt kérdés
Hétvégén tartjuk a névnapunkat, és valami olyan sütit szeretnénk, ami nem túl babrás, mivel ebben a melegben nem szeretnénk egész nap a sütő mellett állni, de finom is legyen. Összedobálós sütit is szívesen elfogadunk, amit nem kell sütni, de viszont a hűtőben nincs sok helyünk sajnos, így nem nagyon tudjuk tárolni.

2018. júl. 31. 22:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

Ezt nem kell sokáig sütni, és zárható dobozban hűtés nélkül is eláll. Az eredeti receptet másolom be, én feleztem a mennyiségeket, mert nem akartam egy raklap sütit sütni, és így is lett belőle bőven. Mellé írom, hogy én min változtattam.


Pöfeteg keksz


300 g liszt

300 g cukor (ebből kevesebbet tettem, mert ennyi cukor az rengeteg)

120 g kakaópor

1 csomag sütőpor

1 csomag vaníliás cukor

1 tk gyömbérpor (ez elhagyható)

4 db tojás

120 g puha vaj

egy tábla étcsoki

Csipet só

porcukor a forgatáshoz


A száraz hozzávalókat összekeverjük egy tálban, majd összemorzsoljuk a hideg, felkockázott vajjal és hozzáadjuk a felvert tojásokat. Gyorsan összedolgozzuk, hogy ne olvadjon meg a vaj, és ha összeállt, akkor még beledolgozzuk az apró kockára vágott étcsokoládé darabokat, majd legalább fél órára a hűtőbe tesszük. A pihentetés után vizezett kézzel diónyi nagyságú golyókat formázunk a masszából. A golyókat meghempergetjük a porcukorba. Sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk a kekszeket, távol egymástól, mert sütéskor szét fognak lapulni (egy normál tepsibe kb. 16 db-ot) és 200°C-ra előmelegített sütőben 10 percig sütjük.


Kiegészítés: készíthető kókuszos verzió is, ekkor a kakaó és a csokoládé helyett kókuszreszeléket adunk hozzá.

2018. aug. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nagy sütős vagyok, de most egyszerűen nem tenném.

Vennék többféle fagyit, hozzá gyümölcssalátát, jégbe hűtött dinnyét, jeges limonádékat, és kész.


Sem sütni, sem enni nem kívánnám ebben a melegben.

2018. aug. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%

A nagy családi összejöveteleken mindig Almás pitét sütök, mindenki szereti, előző nap elkészíthető, és nem kell hűtőben tárolni.


Almás pite



Hozzávalók a tésztához:

40 dkg liszt,

25 dkg puha vaj,

1 csipetnyi só,

2 egész tojás,

1 sütőpor,

3vevőkanál tejföl.

Töltelék:

1kg lereszelt alma alma édességétől függően, kb. 2 evőkanálnyi cukor őrölt fahéj kevés reszelt citromhéj 1 marék mazsola 1-2 evőkanálnyi sárgabarack lekvár

Tetejére:

1 egész felvert tojás


Elkészítés:

A tészta hozzávalóit alaposan összegyúrjuk, és ameddig elkészítjük az almát, hagyjuk pihenni a tésztát. Az almát megpucoljuk, lereszeljük, és egy lábosban az első forrásig pároljuk a cukorral, belekeverjük a fahéjat is, és utána kihűtjük. Majd a tészta felét kisodorva tepsibe rakjuk, rákenjük az almás tölteléket, ráreszelünk egy kis citromhéjat. Arra elosztva a lekvárt rácsöpögtetjük, és rászórjuk a mazsolát. Ezután a tészta másik felét kisodorva ráhelyezzük. Felvert egész tojással lekenjük. Villával megszurkáljuk. Előmelegített sütőben 200 fokon 15 percig sütjük egy 30 x 25 cm-es tepsiben. Tűpróba!

2018. aug. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a sütés nélkül készülő almás süti is nagyon finom de ezt hűtőben kell tartani.

Kekszes - almás / Ráma recept


Hozzávalók: 1 kg alma , 8 dl víz, 20 dkg cukor , 3 cs. főzni való vaníliás pudingpor , 50 dkg háztartási keksz

A tetejére : 3-4 ek kakaópor , 4 ek porcukor , 5 dkg vaj, 8 – 10 ek.víz


Elkészítés:

Az almákat meghámozzuk és nagylyukú reszelőn lereszeljük. Lábasba rakjuk, ráöntünk 5 dl vizet, a cukorral elkeverve kb. 10 perc alatt puhára főzzük. Közben a pudingport 3 dl vízzel kikeverjük, az almához öntjük és kevergetve 2 percig főzzük, ezalatt jól besűrűsödik. Egy tepsi alját kirakunk keksszel és rákenjük krémet. A tetejére szintén keksz kerül.

A kakaót a porcukorral és a 8-10 evőkanál vízzel vízgőz fölött felforraljuk. A tűzről levéve az 5 dkg vajat hozzá adjuk, majd ezt a mázat a keksz tetejére kenjük.

Ha kihűlt egy éjszakára tegyük hűtőbe, másnapra kellően összepuhul és forró vizes késsel szépen szeletelhető.

30 * 22 cm-es tepsiben készült.

2018. aug. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%
Én biztosan tiramisut csinálnék. Nem kell sütni, előző este összeállítod, be a hűtőbe (nem foglal nagy helyet a tál, amiben csinálni szoktam), másnapra összeáll, 'oszt kész. Ilyen nagy melegben jól is esik a hideg, krémes édesség.
2018. aug. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%
Kekszgolyó, keksztekercs túrókrémmel
2018. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
75%

Raffaello golyó házilag, én nem tette bele mandulát, és úgy is finom. Sütés nélküli.


Hozzávalók:


160 g sovány tejpor

60 ml víz

10 dkg vaj (olvasztott)

8 dkg porcukor

8.5 dkg kókuszreszelék

250 g mandula (50 darab, blansírozott)

+ kókuszreszelék a hempergetéshez.


Elkészítés:


A vízből és a cukorból szirupot készítünk gáztűzhelyen.

Egy tálban összekeverjük a tejport a kókuszreszelékkel.

Aikor felforrt a szirup, lehúzzuk a tűzről a lábast, és állandóan kevergetve hozzáadjuk kókuszreszelékes tejport, és beleöntjük az olvasztott vajat is. Sima masszát kell Golyókat formázunk, s mindegyik közepébe egy egész mandulaszemet dugunk.

Utolsó lépésben meghempergetjük a golyókat kókuszreszelékben.

2018. aug. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönjük mindenkinek a válaszokat!

Tiramisura én ios gondoltam, de van olyan problémás vendégünk, akit a tejszínes éés társai megcsikarják. Citromos-csokis muffin mellett döntöttünk, illetve sós muffin mellett.:)

2018. aug. 2. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!