Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha egy tésztát egy óraig kell...

(~). .(~) kérdése:

Ha egy tésztát egy óraig kell pihentetni, hogy az felpuffadjon, és én egész estén át pihentetem, ugyanolyan marad? Vagy esetleg összemegy?

Figyelt kérdés

2018. aug. 5. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy "felpuffadjon", csak hoyg megkeljen, ha élesztös tésztáról van szó.

Ha a tészta megkel, és tovább keleszted, akkor összeesik és túlkel, amitöl rossz ízü lesz.

Amennyiben csak másnap akarod megsütni, akkor a tésztát csak dagaszd össze, de ne keleszd meg, hanem anélkül tedd a normál hütöbe (müanyag fóliával letakarva), az éjjelen át a hütöben lassan megkel és másnapra éppen süthetö lesz.

2018. aug. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%

Nekem csak kenyérrel van tapasztalatom, de annak semmi baja, ha órákon vagy egy napot át kel is (a szokásos 20-30 perc helyett. semmit nem változik utána), utóbbi esetben azért a hűtőben tartózkodik, ahol lassabban kel, szoktam tudni előre, hogy mikor sütöm ki (de ha mégse, a teljesen megkelt tésztát simán berakom és kész).

Összeesni erőteljes fizikai hatásokra szokott, nevezetesen ha összegyúrod megint. Nagyanyám tesója sokszor csinálta ezt a szépen megkelt tésztával, ha beesett a ritkán látott testvére és nem ért rá kisütni :)

2018. aug. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!